Koniec Polonii ? Warta nie przejmie kobiecej sekcji

Dziś Polonia Poznań rozegra ostatni mecz sezonu w Ekstralidze. Po katastrofalnym sezonie beniaminek spada z dużym hukiem. W stolicy Wielkopolski ledwo dograno sezon, przy dużym wsparciu miasta, sponsorów … i sporych długach. Chyba nikt nie będzie za Polonią tęsknił. Jakiś czas temu ruszył proces przejęcia kobiecej sekcji przez Wartę Poznań. Niestety niegospodarność włodarzy Polonii okazała się tak duża, że długi klubu dla sąsiedniej Warty są nie do udźwignięcia.

 

Komunikat klubu Warta Poznań :

Z przykrością informujemy, że nie dojdzie do przejęcia sekcji piłki nożnej kobiet Polonii Poznań przez Wartę Poznań. Na przeszkodzie stanęły kwestie finansowe.

Po zakończeniu tego sezonu żeńska drużyna Polonii Poznań miała trafić do Warty Poznań S.A. Rozmowy na ten temat trwały od kilku miesięcy. W marcu Walne Zgromadzenie Polonii Poznań podjęło uchwałę o odłączeniu od klubu sekcji kobiecego futbolu i przeniesienie jej do Warty Poznań. Przez ostatnie tygodnie „Zieloni” pomagali finansowo młodszemu klubowi, m.in. pokrywając koszty wyjazdów na mecze ligowe piłkarek. Wszystko po to, żeby beniaminek mógł dokończyć sezon i nie wycofał się z rozgrywek.

Niestety, podczas analizy dokumentów okazało się, że zadłużenie sekcji jest kilkukrotnie wyższe niż zostało to przedstawione na początku negocjacji. Warta Poznań musiałaby pokryć te zobowiązania.

Pragniemy stanowczo podkreślić, że na fiasko rozmów żadnego wpływu nie miały kwestie sportowe i spadek Polonii Poznań z ekstraligi. Wierzymy w to, że klubowi z ul. Harcerskiej uda się ustabilizować sytuację i dla najlepszej kobiecej drużyny piłkarskiej w mieście zaświeci jeszcze słońce. Szczerze tego Polonii Poznań życzymy.

Jednocześnie informujemy, że Warta Poznań nie rezygnuje z planów powiększenia swoich szeregów o drużynę piłki nożnej kobiet. Szukamy najlepszego rozwiązania, które pozwoli nam jak najszybciej zrealizować ten cel.

One Reply to “Koniec Polonii ? Warta nie przejmie kobiecej sekcji”

  1. No to w Poznaniu zostaję jeden solidny klub, który łączy w futsal (Ekstraliga) z trawą (3 Liga) – KU AZS UAM Poznań!!!

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.