Akademia Piłkarska LG kończy sezon

 W najbliższą sobotę zawodniczki Akademii Piłkarskiej LG zagrają ostatni mecz w sezonie. Ich przeciwnikiem będzie zespół MUKS Praga Warszawa. Podopieczne trenera Michała Żuchowskiego zajmują obecnie piąte miejsce w tabeli, a ewentualne zwycięstwo pozwoli im utrzymać tę lokatę. Mecz zostanie rozegrany na boisku Akademii Wychowania Fizycznego o godz. 16:00. Wstęp dla kibiców jest bezpłatny.

To już drugi sezon APLG na pierwszoligowych boiskach i jest zdecydowanie lepszy od poprzedniego. W najgorszym wypadku gdańszczanki zajmą siódmą pozycję w tabeli, ale jeśli wygrają z Pragą to zachowają piąte miejsce. W poprzednim meczu pomiędzy tymi drużynami lepszy okazał się zespół z Warszawy wygrywając go 4:2. W letnim okienku transferowym klub zapowiada wzmocnienia, aby w kolejnym sezonie walczyć o awans do Ekstraligi.

W poprzedniej kolejce Akademia zremisowała z KKP Bydgoszcz, drużyną która już zapewniła sobie promocję na najwyższy szczebel rozgrywkowy. Właściciele klubu podkreślają, że drużyna podąża w dobrym kierunku, a w przyszłym sezonie celem jest awans. Po ciężkim sezonie przyjdzie czas na podsumowanie i odpoczynek, zawodniczki do treningów wrócą w lipcu.

W sobotę spotkanie rozegra również najmłodsza drużyna Akademii – młodziczki. Ich przeciwnikiem będzie zespół GKS I Kowale. Podopieczne trenerek Luizy Szulc oraz Anny Domżalskiej ze względu na brak rozgrywek ligowych dla piłkarek w ich wieku rywalizują z zespołami chłopięcymi. Dla klubu nie są najważniejsze wyniki jakie osiągają, lecz wprowadzenie zawodniczek w rywalizację ligową. W przyszłości te dziewczyny będą zasilać starsze zespoły Akademii. Obecnie wychowanki klubu występują już w I lidze kobiet.

– fot. Anna Langowska

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.