#Ekstraliga : Brąz Czarnych

Nie tak miało to wyglądać. Po wspaniałym finiszu rundy zasadniczej Czarne Sosnowiec miały iść po tytuł Mistrza Polski. Jednak niestety jeszcze nie tym razem.

Dwa spotkania, które odebrały najpierw złoto, a potem srebro. W rundzie mistrzowskiej w Koninie Czarne uległy skromnie Medykowi 0:1. Wyraźnie wtedy przeważały, a swoisty ‘dzień konia’ miała bramkarka miejscowych Stephanie Busch. Drugi cios nastąpił wczoraj, kiedy to w Parczewie podopieczne Grzegorza Majewskiego uległy Górnikowi 1:4. Jeszcze w pierwszej połowie zdecydowanie przeważały, lecz jedynego gola zdobyła Marta Cichosz. w drugiej odsłonie, to aktualny Mistrz Polski przypomniał sobie, o co gra, i trafił do siatki Szymańskiej trzykrotnie.

Nie czas na stypę. W drużynie panuje spokój i prawdziwy ‘team spirit’, którego każdy w Polsce może zazdrościć. Brązowy medal jest w Sosnowcu, a w perspektywie jeszcze finał Pucharu Polski. 19 czerwca w Łodzi na antenie w Polsatu Sport triumf w wielkim finale z Medykiem Konin zobaczy z pewnością setki tysiące osób.