Będzie seniorska Jagiellonia

 Jaki ma być prawidłowy rozwój kobiecej piłki? Być może podobny jak w wielu krajach zachodniej Europy. Grają FC Barcelona, Paris Saint Germain, Vfl Wolsburg. Może w naszym kraju powinien być podobny azymut? Wielkie polskie marki w Ekstralidze kobiet ?! 30 tysięcy ludzie na kobiecej Wiśle Kraków, Legii Warszawa, Lechu Poznań, czy Lechii Gdańsk. To jest przyszłość! Legia, Lech już trenuje w swoich Akademiach. Mało kto jednak wie o Jagiellonii Białystok. O drużynie młodych dziewcząt w Dumie Podlasia rozmawiam z jedną trener Dianą Czerską–Kurek.

– W jakiej fazie jest budowa żeńskiej drużyny Jagiellonii ?
– Aktualnie rozwijamy grupę orliczek, tj. roczniki 2008-2010, która liczy na dziś dwadzieścia zawodniczek.

– Czy rozgrywacie już jakieś spotkania ?
– Tak. Dostajemy zaproszenia na turnieje orliczek nie tylko w województwie, ale i poza nim. Dużym sukcesem był występ na szczeblu wojewódzkim turnieju Tymbarku. Przede wszystkim jednak skupiamy się na lidze orliczek. Fazę grupową zakończyłyśmy na pierwszym miejscu w tabeli. Już 8 czerwca w Białymstoku odbędą się finałowe boje. Se Serdecznie zapraszamy do kibicowania!

– Jaki cel przyświeca żeńskiej drużynie Jagiellonii?
– Dokładnie taki sam jak rocznikom chłopięcym. Zamierzamy rywalizować w swoich kategoriach wiekowych, z nadzieją na jak najlepsze wyniki oraz reprezentować barwy klubowe na arenie krajowej. Mamy nadzieję, że za jakiś czas praca naszych dziewcząt zostanie doceniona przez selekcjonerów kadr wojewódzkich.
Planujemy rozwój żeńskiej piłki w Akademii, tak by docelowo zbudować skład seniorski. Dlatego też już po zakończeniu letniego zgrupowania rozpoczynamy nabór roczników 2011-1. Już teraz zapraszamy serdecznie wszystkie dziewczęta na treningi i świetną zabawę.

– Sztab trenerski. Gdzie trenują zawodniczki?
– Aktualnie trenujemy na orliku. Za przygotowanie odpowiedzialne są trenerki Ewelina Zaczeniuk oraz Diana Czerska-Kurek.

Rozmawiał Jacek Piotrowski

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.