Rehabilitacja

Po zeszłotygodniowej porażce z przedostatnią drużyną III Ligi Mazowieckiej Kobiet piłkarki Królewskich miały sobie, jak również kibicom, coś do udowodnienia. Sobotni mecz z Jantarem Ostrołęka był walką o trzecie miejsce w ligowej tabeli.

Pierwsza połowa meczu nie obfitowała w wiele podbramkowych sytuacji. Walka toczyła się w środku boiska, a optyczną przewagę miały pomarańczowe. Płocczanki kilka razy uderzały na bramkę rywalek, jednak były to strzały z dużych odległości i bramkarka Jantara nie miała problemów z obroną. Drużyna przyjezdnych miała najlepszą okazję do zdobycia gola. Silne uderzenie zza pola karnego trafiło w poprzeczkę. Po nim powstała niewielka kontrowersja, czy piłka odbiła się już za linią bramkową jednak sędzia główny spotkania Marcin Flak nakazał grać dalej. Do przerwy stan meczu nie zmienił się.

– fot. Michał Grzemski

W drugiej części spotkania działo się więcej. Walnie przyczyniła się do tego Aleksandra Kujawska, która w 43. minucie otworzyła wynik. Na drugą bramkę Królewscy nie kazali czekać zbyt długo. Tym razem na listę strzelczyń wpisała się Aleksandra Synowiec. Po tym trafieniu nastąpił słabszy okres w grze gospodyń. Wyprowadzanie piłki od bramki kończyło się przed linią środkową boiska. W ten sposób futbolówka szybko wracała pod bramkę Marty Hućko i Królewscy zamiast atakować musieli się bronić. Okres ten trwał około 15 minut, a po nim płocczanki strzeliły trzecią bramkę, która rozstrzygnęła losy spotkania. Mimo tak niekorzystnego przebiegu meczu zawodniczki Jantaru do samego końca walczyły o honorowego gola i w końcówce rezerwowa bramkarka Królewskich Agnieszka Potrzebska kilkukrotnie musiała ratować swój zespół.

Dzięki zwycięstwu płocczanki wskoczyły na 3 miejsce w tabeli III Ligi Mazowieckiej Kobiet. Do lidera rozgrywek Zamłynia Radom tracą 8 punktów.


KS Królewscy Płock – Jantar Ostrołęka 3:0 (0:0)

Bramki: 43. Aleksandra Kujawska, 47. Aleksandra Synowiec 63. Julia Mikołajewska

Skrót meczu:

 

KS Królewscy Płock: Marta Hućko (60. Agnieszka Potrzebska), Natalia Borowska, Natalia Marciniak (66. Aleksandra Zając), Klaudia Stradomska (K), Karolina Ejman (60. Kinga Sławińska), Klaudia Łyzińska, Daria Kusa (67. Klaudia Popowska), Julia Mikołajewska, Maja Zielińska (60. Wiktoria Zielińska), Aleksandra Synowiec, Aleksandra Kujawska

Aleksandra Kujawska: Bardzo dobrze zaczęłyśmy mecz. Od samego początku odbierałyśmy wysoko piłkę od razu po stracie, przez co wywierałyśmy na przeciwniczkach ciągłą presję. Kontrolowałyśmy przebieg meczu, ale nie wykorzystywałyśmy sytuacji, które stwarzałyśmy. W pierwszej połowie dziewczyny z Ostrołęki miały jedną groźną sytuację, do której nie powinnyśmy dopuścić, na szczęście uderzyły w poprzeczkę. W drugiej połowie podtrzymałyśmy tempo, wyszłyśmy jeszcze bardziej zdeterminowane. Wykorzystałam swoją sytuację 1 na 1 z bramkarką, poszłyśmy za ciosem i strzeliłyśmy jeszcze dwie bramki. Mimo że przeciwnik piłkarsko był groźny, to czułam się pewnie, dziewczyny dobrze wypełniały swoje zadania w obronie, dzięki czemu mogłam zaoszczędzić więcej sił na atakowanie bramki przeciwniczek.

– fot. Michał Grzemski
Pokaż znajomym:
error

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.