Weekend z gdańską APLG

Już w najbliższą niedzielę zawodniczki Akademii Piłkarskiej LG podejmą u siebie lidera rozgrywek, KKP Bydgoszcz. Oba zespoły w rozgrywkach I ligi mierzyły się trzykrotnie i za każdym razem górą były bydgoszczanki.

W tym sezonie podopieczne trenera Michała Żuchowskiego prezentują się dobrze. Do tej pory strzeliły 69 goli, a ich niedzielne przeciwniczki zdobyły dotąd 80 bramek. Mecz zapowiada się zatem niezwykle emocjonująco. Po wyjazdowej porażce z zespołem UKS SMS II Łódź gdańszczanki spadły na szóste miejsce w tabeli, a ewentualne zwycięstwo w następnej kolejce pozwoli im powrócić na piątą lokatę. W poprzednim meczu w drużynie Akademii zadebiutowała 26-letnia Beatrice Von Dardel. Piłkarka pochodzi ze Szwecji, na co dzień studiuje na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym. Na boisku występuje na pozycji środkowego obrońcy. Dotychczas piłkarki APLG mecze domowe rozgrywały na stadionie Gdańskiego Ośrodka Kultury Fizycznej, lecz ze względu na trwające Mistrzostwa Świata do lat 20 przenoszą się na boisko AWFiS przy ul. Kazimierza Górskiego 1. Początek spotkania z KKP Bydgoszcz o godzinie 14:00. Wstęp dla kibiców jest bezpłatny.

 – fot. Anna Langowska

Po zwycięstwie z Chojniczanką 4:1, zespół juniorek czeka wyjazd do Bytowa, gdzie zagrają z miejscową Canicułą. Jesienią w meczu pomiędzy tymi drużynami padł rekordowy wynik 23:0. Podopieczne Macieja Gościniaka zajmują piąte miejsce, a ewentualne zwycięstwo pozwoli im awansować na trzecią lokatę.

– fot. Anna Langowska

Najmłodsza drużyna Akademii, występująca w rozgrywkach D2 (grupa 4) zmierzy się z zespołem Conrad Gdańsk, w poprzedniej rundzie lepsze okazały się młodziczki, wygrywając mecz 3:1.

Z kolei UKS LOTOS Gdańsk po remisie z Jantarem Ustka 2:2 zmierzy się w derbach Gdańska z Lechią. To spotkanie już w tę sobotę o godzinie 15 na Stadionie Miejskim przy ul. Traugutta 29. Drużyna UKS-u jest liderem rozgrywek I Ligi Wojewódzkiej C2.

Wszystkie drużyny Akademii Piłkarskiej LG oraz UKS LOTOS Gdańsk objęci są programem Piłkarskiej Przyszłości z LOTOSEM.

– fot. Anna Langowska

 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.