Visa kibicuje wszystkim kobietom podczas Mistrzostw Świata Kobiet FIFA 2019

Ze stadionu na scenę startupową – Visa zaprasza wszystkich do świętowania osiągnięć kobiet
w sporcie, biznesie i innowacjach.

Visa zaprezentuje we Francji innowacje w dziedzinie płatności w postaci rozwiązań z obszaru identyfikacji dźwiękowej i wizualnej marki oraz opasek na nadgarstek z funkcją płatności. Podczas turnieju odbędzie się także finał programu Visa Everywhere Initiative: Women’s Global Edition.

 

Visa (NYSE: V), oficjalny partner FIFA w zakresie płatności, rozpoczęła globalną kampanię marketingową promującą Mistrzostwa Świata Kobiet FIFA 2019 we Francji. Kampania odbywa się pod hasłem „One Moment Can Change the Game” i zwraca uwagę na inspirujące chwile, które mają miejsce dzięki kobietom. Są one wzorem do naśladowania na boisku i poza nim, na przykład wpływając na decyzje biznesowe podejmowane w salach konferencyjnych czy przyczyniając się do rozwoju gospodarczego różnych branż w swoich krajach.

Visa każdego dnia wspiera przedsiębiorczynie, posiadaczki kart, właścicielki małych firm i sportsmenki. Podczas tegorocznych Mistrzostw Świata Kobiet FIFA to wsparcie zyska nowy wymiar, ze względu na wagę, jaką Visa przywiązuje do różnorodności i zapewniania równych szans.

„Dla kobiecego futbolu to czas przełomu. W tym roku na całym świecie zauważamy rosnącą świadomość pozycji kobiet w społeczeństwie. Bez wątpienia daje się też odczuć wzbierający entuzjazm wobec nadchodzących mistrzostw, o czym mogą świadczyć wyprzedane bilety na mecz otwarcia i finał” – powiedziała Lynne Biggar, Chief Marketing and Communications Officer w Visa Inc. „Wieloletnia współpraca Visa i FIFA przy okazji Mistrzostw Świata Kobiet FIFA to dużo więcej niż tylko umowa sponsorska. W ramach naszego partnerstwa chcemy być katalizatorem zmiany i przyczynić się do zapewnienia należnego miejsca kobiecemu futbolowi”.

„Mistrzostwa Świata Kobiet FIFA będą największym wydarzeniem w kobiecym futbolu w tym roku. Niezwykle cieszymy się, że Visa będzie nam towarzyszyła tego lata podczas turnieju, który ma szansę stać się najlepszymi mistrzostwami w historii” – powiedziała Sarai Bareman, Chief Women’s Football Officer w FIFA. „Dalszy rozwój piłki nożnej kobiet nie będzie możliwy bez takich partnerów jak Visa, którzy są silnie zaangażowani w naszą flagową imprezę. Dlatego cieszę się, że mogę uczestniczyć w rozpoczęciu globalnej kampanii Visa promującej ideę wzmocnienia pozycji kobiet w społeczeństwie”.

W ramach kampanii przygotowano szereg krótkich filmów inspirowanych prawdziwymi historiami piłkarek, w tym sportsmenek związanych z Team Visa: Lucy Bronze (Wielka Brytania), Eugenie Le Sommer (Francja), Kim Little (Szkocja), Dzsenifer Maroszan (Niemcy) i Nadia Nadim (Dania). Tematem przewodnim historii są akceptacja i poczucie sprawczości, które potrafią odmienić nasze życie. Doświadczenia tego rodzaju były udziałem wszystkich bohaterek występujących w kampanii, stając się dla nich inspiracją do wzniesienia się na wyżyny uprawianej przez nie dyscypliny sportu. W filmach zobaczymy między innymi Maroszan strzelającą rozstrzygającą bramkę w finale Igrzysk Olimpijsich w Rio w 2016 roku, czy Nadim, która została wybrana do regionalnej reprezentacji do lat 15 po zamieszkaniu w Danii jako uchodźczyni z Afganistanu. Globalna kampania prowadzona jest na 33 rynkach i obejmuje filmy promowane w telewizji, internecie i mediach społecznościowych, a także w prasie i na nośnikach reklamy zewnętrznej.

Kampanii towarzyszy jej polska odsłona przygotowana we współpracy z Martyną Wojciechowską oraz Ewą Pajor – piłkarką grającą w reprezentacji Polski oraz w jednym z najsilniejszych klubów piłkarskich w Europie.

Obecność Visa na turnieju

Po raz pierwszy decydując się na tak znaczącą obecność podczas turnieju piłki nożnej kobiet, Visa zapewni kibicom najlepsze możliwe doświadczenia płatnicze dzięki udostępnienieniu najnowszych technologii w obszarze płatności na wszystkich arenach zmagań:

  • 1600 unowocześnionych terminali w punktach handlowych na dziewięciu oficjalnych arenach,
  • wszystkie terminale w punktach handlowych wyposażone będą w rozwiązania z obszaru identyfikacji dźwiękowej i wizualnej marki – dzięki temu zrealizowanie transakcji sygnalizowane będzie poprzez specjalne dzwięki i animację, tym samym dając kibicom pewność, że za każdym razem kiedy korzystają z usług Visa płatność kończy się sukcesem,
  • pamiątkowe zbliżeniowe karty prepaid i opaski na nadgarstek z funkcją płatności będą dostępne na stanowiskach obsługi klientów Visa na wszystkich oficjalnych stadionach turnieju.

W ramach umowy sponsorskiej Visa zaoferuje ekskluzywne, niezapomniane doświadczenia dla konsumentów i klientów z całego świata. Visa zapewni kibicom jedyne w swoim rodzaju przeżycia w postaci wyłącznego wstępu do okręgu środkowego boiska oraz możliwoścć oglądania rozgrzewki drużyn przed oficjalnymi meczami. Podczas tegorocznego turnieju Visa gościć będzie przeszło 700 konsumentów z 28 krajów i ponad 65 klientów z Europy i Ameryki Północnej.

Mistrzostwa Świata Kobiet FIFA to jedna z wielu inicjatyw, za pośrednictwem których Visa wspiera kobiety na całym świecie. W marcu 2019 roku Visa ogłosiła rozpoczęcie pierwszej odsłony programu Visa Everywhere Initiative: Women’s Global Edition. W ramach programu przedsiębiorczynie podejmują wyzwania w obszarach FinTech i Social Impact. Po regionalnych półfinałach zorganizowanych na całym świecie wyłoniono 12 startupów. Będą one uczestniczyć w finałowej rundzie, podczas której na żywo zaprezentują swoje pomysły w trakcie pierwszego tygodnia turnieju. Każda z dwóch zwyciężczyń otrzyma w nagrodę 100 000 dolarów, opiekę ekspercką i dostęp do sieci partnerów i klientów Visa.

 

 

Materiał powstał we współpracy z marką VISA

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.