#Ekstraliga : Strzelaniny w grupie spadkowej. Zaczyna się żywiecki cud

W grupie spadkowej mamy już mniej kalkulowania. Padło w trzech spotkaniach aż szesnaście bramek.

Początek cudów zaczyna odprawiać Mitech Żywiec, który odniósł niezwykle ważne zwycięstwo we Wrocławiu. Po strzelaninie Biała Podlaska pokonała Olimpie. Aż osiem bramek padło w Poznaniu w starciu Polonii z Jagiellonkami.

12TS Polonia Poznań27112:1390126

Zaczęło się wszystko od emocjonującego starcia na Lubelszczyźnie. Lepiej zaczęła Olimpia, która prowadziła po golu z karnego Patrycji Michalczyk. Jeszcze pod koniec pierwszej połowy wyrównała Ewa Cieśla. Olimpia nie zamierzała odpuszczać i już po przerwie wyszła na prowadzenie. Od czego jednak Biała ma Dominikę Gąsieniec. Ta wzięła sprawy na siebie i ustrzeliła dublet.

11.05.2019, Biała Podlaska
AZS PSW Biała Podlaska vs Olimpia Szczecin 3:2 (1:1)
0:1 Patrycja Michalczyk 12′ k
1:1 Ewa Cieśla 42′
1:2 Julia Brzozowska 54′
2:2 Dominika Gąsieniec 69′
3:2 Dominika Gąsieniec 84′

MVP TKF : Dominika Gąsieniec (AZS PSW)

AZS : Dewicka – Karplyuk (57′ Stasikowska), Niedbała (79′ Mućka), Lefeld, Edel, Sosnowska, Gąsieniec, Knysak, Wołos, Cieśla, Michalska (90′ Kusiak)

OLIMPIA : Pastusiak – Brodzik, Witczak (57′ Oleszkiewicz), Łaniewska (71′ Ratajczyk), Bińkowska (67′ Kalmus), Böhm (87′ Litwiniec), Michalczyk, Brzozowska, Shahbazyan, Radochońska, Hryb (87′ Witkowska)

Kluczowe zwycięstwo w walce o utrzymanie odniósł Mitech, który pokonał we Wrocławiu aż 0:3 miejscowy AZS. Co ważne, ekipa ‘Góralek’ panowała na boisku i nie dopuszczała przeciwniczek do własnego pola karnego. Ważne gole zdobyły Maja Stopka, Renata Warunek i Katarzyna Wnuk. Wszystko jeszcze jest możliwe, a dzięki temu wynikowi o byt będą drżeć już także piłkarki z Dolnego Śląska.

11.05.2019, Wrocław
AZS Wrocław vs Mitech Żywiec 0:3 (0:2)
0:1  Maja Stopka 7′
0:2  Renata Warunek 17′
0:3  Katarzyna Wnuk 83′

MVP TKF : Katarzyna Wnuk (Mitech)

AZS: Rydlewska- Korda, Parka, Kwapisz, Turowska- Kulig (Chudzik 80′), Homa, Byś Martyna- Jurczenko, Nowacka ( Mularczyk 65′), Czudecka

MITECH : Komosa – Matyja (60′ Biegun), Rżany, Kovtun, Zdechovanova, Smidova (85′ Liskova), Chrzanowska (67′ Sykorova), Wiśniewska, Stopka (78′ Gruszka), Wnuk, Warunek (55′ Zeman)

Istny rollercoaster zafundował swoim kibicom trener Jagiellonek Krzysztof Krok, który w Poznaniu wystawił do boju mocno rezerwowy skład. Koncepcja jednak padła już w pierwszej połowie, gdy słabiutka Polonia zdołała wbić aż dwie bramki. Wkurzony trener musiał się ratować i po przerwie dokonał aż czterech zmian. Na boisku tuż po przerwie pojawiły się Justyna Maziarz, Anna Zapała, Natalia Sitarz i Izabela Tracz. Wszystko się odwróciło. Ekipa z Krakowa trafiła aż sześć razy i odniosła pierwsze zwycięstwo w grupie spadkowej.