Ewa Pajor królową strzelczyń Bundesligi!

Ewa Pajor najlepszą snajperką w Bundeslidze!

Ewa Pajor do mistrzostwa Niemiec, pucharu Niemiec dołożyła także armatkę za tytuł najlepszej snajperki w lidze. 24 gole jakie zdobyła w zaledwie 19 spotkaniach to wyjątkowa sprawa. Jest oczywiście pierwszą polską piłkarką, która zdobyła to trofeum w historii ligi, a ogółem dopiero czwarta zawodniczka spoza Niemiec. Jest to tez najlepszy wynik od 8 lat. Historia zapisała się na naszych oczach.

W dzisiejszym, ostatnim ligowym spotkaniu Wolfsburg pokonał Turbine Potsdam 2-0. Jedna z bramek zdobyła właśnie Ewa. Przed meczem od wczesnych godzin trwał prawdziwy fanfest pod stadionem. Mnóstwo atrakcji dla kibiców. Przed pierwszym gwizdkiem odbyło się pożegnanie odchodzących z klubu zawodniczek: Nilli Fischer, Mary Earps, Kathariny Baunach i Caroline Hansen.

Miejsca na podium zajęły odpowiednio Bayern Monachium i SGS Essen. Z ligi spadły Borussia Mönchengladbach i Werder Brema. Utrzymał się za to drugi z beniaminków czyli Bayer Leverkusen. Wygrał 2-1 z Essen mimo szybkiego ciosu na 0-1 krótko po przerwie. Tym samym Bayer nie tylko się utrzymał, ale i zepchnął na czwarte miejsce SGS.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.