Koniec epoki – przebudowa w Bayernie

Bayern czeka po sezonie prawdziwe przemeblowanie. Po sezonie z drużyny odchodzi trener Thomas Wörle (którego jak wiadomo zastąpi Jens Scheuer) oraz spora grupa zawodniczek. 

Wśród nich znalazły się Gina Lewandowski (w Bayernie od 2012, idzie do amerykańskiego Sky Blue ), Leonie Maier (od2013), Lucie Vonkova (od 2017), Manuela Zinsberger (od 2014), Anna Gerhardt (od 2016, do Turbine Potsdam), Fridolina Rolfö (od 2017), Jill Roord (od 2017) oraz Sara Däbritz (od 2015, do PSG). Melanie Behringer zakończyła natomiast karierę.

Podczas ostatniego ligowego meczu z Freiburgiem odbyło się pożegnanie piłkarek. Monachijski klub nie próżnuje i zakontraktował już kilka następczyń – m.in.bramkarkę Carinę Schlüter z Sand, Lindę Dallmann z Essen, Giulię Gwinn z Freiburga czy Amandę Ilstedt z Turbine. Drużyna w przebudowie, ale nieważne jak Bayern by się nie starał to Wolfsburga nie przeskoczy w następnych latach. Wolfsburski dominator ciągle wzmacnia już i tak piekielnie mocny skład. Do Svenji Huth i Felicitas Rauch ma dołączyć Fridolina Rolfö.

Maciej Iwanow

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.