Podsumowanie 7 kolejki mazowieckiej III ligi
Grają z TKF III liga Polska Publicystyka

Szósta kolejka mazowieckiej III ligi to przede wszystkim mecz na szczycie, czyli pojedynek liderek z Wilgi Garwolin z wiceliderkami, drużyną Gosirki II Piaseczno. Ale zanim piłkarki wybiegły na boiska po dwutygodniowej przerwie odbyły się dwa mecze – jeden zaległy, którym Tygrys Huta Mińska zremisował z Wilgą  Garwolin 1:1 i jeden z XI kolejki spotkań – DAF Płońsk pokonał Ząbkovię II 5:0.

Pierwsze punkty w tym sezonie zobyły piłkarki Pogoni Siedlce. Mecz odbywał się w trudnych warunkach atmosferycznych, a zawodniczki Ząbkovii były chyba myślami na warszawskim Torwarze, gdzie w niedzielnym finale Turnieju Orlika ich młodsze koleżanki zdobyły pierwsze miejsce w kategorii dziewcząt (roczniki 2004 – 2005). Dzięki wygranej piłkarki z Siedlec na pewno poprawiły sobie humor, co może być bardzo ważne w nadchodzących dniach, kiedy spotkają się z wyprzedzającą siedlczanki tylko o jeden punkt Mazovią Grodzisk Mazowiecki.
17 października, 11:30 Pogoń Siedlce Ząbkovia II Ząbki 5:1

Trener Ostrovii Michał Kacprzak zabrał na to spotkanie 18 zawodniczek i wszystkie dostały szansę pokazania się na boisku w Nasielsku. W pojedynku ze Żbikiem, który jeszcze w tym sezonie nie zdobył punktu zawodniczki z Ostrowi Mazowieckiej okazały się piłkarsko dojrzalsze. Mecz odbywał się w trudnych warunkach na ciężkiej nawierzchni. Pierwszą bramkę ostrowianki zdobyły po samobójczym trafieniu bramkarki Żbika – Dominiki Sławińskiej, choć można także twierdzić, że gola zdobyła Ewa Zadroga.
Nie było za to wątpliwości przy dwóch kolejnych trafieniach – pierwsze w 56 minucie zaliczyła Kamila Brzostek, a cztery minuty później bramkarkę z Nasielska pokonała Ewa Zadroga.
17 października, 12:30 Żbik Nasielsk Ostrovia Ostrów Mazowiecka 0:3 (0:0)

Passę trzech kolejnych przegranych meczów przełamały piłkarski z Płocka. Fatalne warunki pogodowe nie zachęcały do gry, ale widzowie na stadionie w Płocku mogli obejrzeć naprawdę niezłe spotkanie. Od początku dominował zespół gospodyń i już w 9. minucie Alicja Jankowska zdobyła gola dla Królewskich. W bramce płocczanek wystąpiła, pierwszy raz w tym sezonie, Alicja Kopacz i jej interwencje pozwoliły zachować czyste konto piłkarkom z Płocka.
W drugiej połowie pomarańczowe zdobyły drugiego gola. W 57. minucie Daria Nowak po prostopadłym podaniu Dagmary Świt uderzyła nie do obrony.
W przeciwieństwie do meczu w Hucie Mińskiej (czytaj niżej) należy pochwalić postawę sędziego spotkania. Gdyby na takim poziomie były sędziowane spotkania kobiecej III ligi wszystkim nam oglądałoby się je przyjemniej i bez niepotrzebnych nerwów.
17 października, 16:30 Królewscy Płock DAF Płońsk 2:0 (1:0)

W drugiej minucie meczu doszło do zdarzenia, które, bez wątpienia, miało wpływ na przebieg całego spotkania. Grająca w Wildze Garwolin Monika Luty doznała kontuzji i była zmuszona opuścić boisko. Było to znaczne osłabienie drużyny gości, tym bardziej, że trener Wilgi Robert Rokicki miał na ławce tylko dwie rezerwowe. Wzmocnione piłkarkami z pierwszej drużyny zawodniczki z Piaseczna bardzo długo jednak nie mogły sobie poradzić z garwoliniankami. Nieliczne akcje przyjezdnych kończyły się na doświadczonych obrończyniach lub stojącej w bramce 27-letniej Kai Ożgo, która od wielu lat znajduje się w kadrze ekstraligowego zespołu gospodarzy. Do przerwy na sztucznym boisku GOSiR nie zobaczyliśmy żadnych goli.
Po przerwie dominacja gospodyń nie podlegała już dyskusji. Gole zdobywały kolejno Magda Rosińska, Katarzyna Witkowska i Maja Rębiś. Sześć zawodniczek z kadry pierwszego zespołu stanowiły o przewadze Gosirek. Dzięki wygranej zespół z Piaseczna awansował na pozycję lidera III ligi.
17 października, 17:00 GOSiR II Piaseczno Wilga Garwolin 3:0 (0:0)

Piłkarki Loczków zagrały w niedzielnym meczu w mocno osłabionym składzie. Brak czterech zawodniczek oraz nie w pełni zdrowe zawodniczki na boisku dały efekt w postaci bardzo dobrej pierwszej połowy i… braku sił w drugiej.
Do przerwy po golach Natalii Chimkowskiej (10. gol w rozgrywkach) i Paulina Pokraś-niewicz (19. bramka w sezonie) piłkarki z Wyszkowa prowadziły.
Jednak po przerwie po prostych błędach przy stałych fragmentach gry „Tygryski” wyszły na prowadzenie. Na odrobienie strat Loczkom zabrakło sił. Walka na boisku została jednak w cieniu wydarzeń z ostatnich minut tego spotkania.
10 minut przed końcem meczu miała miejsce sytuacja, która powinna skończyć się, naszym zdaniem, dożywotnią dyskwalifikacją bocznego arbitra.
Podczas wykonywania rzutu wolnego zawodniczka Tygrysa została przez „sędziego” potraktowana wulgarnymi wyzwiskami, których nawet nie chcemy powtarzać. Słyszący to zawodniczki Tygrysa i Loczków natychmiast ruszyły do sędziego głównego i jego pomocnika, co zakończyło się… żółtą kartką dla protestującej piłkarki.
Sprawa na pewno znajdzie swój finał w Mazowieckim Związku Piłki Nożnej. Klub z Huty Mińskiej złożył już prostest.
18 października, 15:00 Tygrys Huta Mińska – Loczki Wyszków 4:2 (1:2)

Kolejny show Weroniki Szwarc! Dziewiąte, dziesiąte i jedenaste trafienie tej zawodniczki zapewniły piłkarkom z Otwocka trzy punkty w meczu z Mazovią Grodzisk Mazowiecki.
Pierwsza połowa to ostra gra z obu stron, zakończona pokazaniem trzech żółtych kartek, co zdarza się nieczęsto na kobiecych boiskach. Goli jednak nie zobaczyliśmy. W drugiej części meczu jako pierwsze bramkę strzeliły zawodniczki gości, po uderzeniu Nikoli Tęgowskiej. Radość grodziszczanek trawała jednak tylko kilkadziesiąt sekund, bowiem zaraz po wznowieniu gry swojego pierwszego gola ustrzeliła Weronika Szwarc. 10 minut później trafiła drugi raz, a zdobywanie hattricka zakończyła w 78 minucie. Dzięki temu zawodniczka z Otwocka awansowała na drugie miejsce w klasyfikacji strzelczyń.
W sobotę dojdzie do pojedynku najlepszych „strzelb” III ligi. Start Otwock jedzie bowiem do Wyszkowa, gdzie gra najskuteczniejsza w mazowieckich rozgrywkach Paulina Pokraśniewicz.
18 października, 15:00 Start Otwock – Mazovia Grodzisk Mazowiecki 3:1 (0:0)