Bundesliga

19-ta kolejka zaczęła się już w środku tygodnia kiedy to Bayern grał z Sand. O remisie pisałem już poprzednio. Parafrazując klasyka: ”17 kwietnia skończyła się liga”. Wolfsburg wykorzystał co zrozumiałe wpadkę rywalek i gładko pokonał 5-0 Duisburg. Jedną z bramek zdobyła Ewa Pajor. Dla Polki był to już 23. gol w tym sezonie. Niesamowite, po prostu niesamowite. Ewa Power!

Screenshot_20190423_215636.jpg

Na innych boiskach najciekawiej i to dość nieoczekiwanie było w Essen, gdzie miejscowe SGS tylko zremisowało z Werderem 2-2. I to szczęśliwie, bo raz że odrobiło ze stanu 0-2, to jeszcze bramka dająca punkt padła w doliczonym czasie gry. Wielkie słowa uznania dla Werderu, który jest na dobrej drodze do utrzymania. Decydujący mecz będzie za tydzień z SC Sand. Jeśli podopieczne Carmen Roth wygrają to praktycznie sobie je zapewnią. Bayer ma zły terminarz, bo Turbine i Essen będą walczyć do końca o trzecie miejsce w lidze.

2.Bundesliga

W drugiej lidze polscy fani również mieli powody do zadowolenia. Julia Matuschewski poprowadziła swój Saarbrücken do wygranej 7-2 nad Weinberg i strzeliła aż 4 gole. I to w odstępie 12 minut! Tym samym 1.FCS dalej liczy się w walce o awans. Do Kolonii traci wprawdzie pięć punktów, ale już do Jeny tylko oczko. Ważna będzie następna kolejka. Jena i Meppen mają dość ciężkie wyjazdy, ale Saarbrücken z kolei jedzie do Wolfsburga. A propo młodych Wilczyc to nieoczekiwaną wpadkę w Wetzlar wykorzystał Bayern i awansował na pozycję lidera. Także chociaż w drugiej lidze odpowiednia kolejność w tabeli jest zachowana. Cloppenburg z Agnieszką Winczo na pokładzie będzie do końca walczył o utrzymanie, na razie ma trzy punkty przewagi plus znacznie lepszy bramkowy.

Maciej Iwanow
Die Halbzeit

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close Menu
error
%d bloggers like this: