Drugi wrocławski pocałunek śmierci. Nie ma ratunku dla Mitechu?

Kolejny mecz o ‘sześć punktów’ we Wrocławiu i kolejna wygrana gospodyń. Tym razem Gospodynie pokonały aż 3:0 Mitech Żywiec.

Na wskroś ofensywne ustawienie gości z Matyją, Wnuk, Wiśniewską, Warunek i Stopką na nie wiele się zdało. W 42. minucie swojego pierwszego gola w Ekstralidze strzeliła Julia Mularczyk. Po przerwie podwyższyła Kamila Czudecka, a pod koniec meczu Góralki dobiła Martyna Buś. Nie pomogła gościom nawet czerwona kartka dla niej cztery minuty później. Mitech już spada w otchłań pierwszej ligi.

Już po świętach kolejna seria spotkań. W środę kolejna deska ratunku dla zasłużonego klubu – Mitech zagra w Żywcu Olimpią, a Akademiczki z Wrocławia będą starać się oszukać przeznaczenie w Koninie.

18.04.2019, Wrocław
AZS Wrocław vs TS Mitech Żywiec 3:0 (1:0)
1:0 Julia Mularczyk 41′
2:0 Kamila Czudecka 46′
3:0 Martyna Buś 84′

czerwona kartka : Martyna Buś (87′ AZS)

AZS : Rydlewska – Mularczyk (74′ Chudzik), Jurczenko (90′ Siwak), Turowska (86′ Kufel), Kulig, Buś, Parka, Kwapisz, Korda, Homa (60′ Nowacka), Czudecka

MITECH : Komosa – Zdechovanova, Rżany, Kovtun, Smidova (75′ Smaza), Stopka, Chrzanowska (75′ Zeman), Matyja (81′ Biegun), Wnuk, Wiśniewska (60′ Sykorova), Warunek