Remis w Wałbrzychu. Joker Zańko

W hicie 20. kolejki Ekstraligi Akademiczki z Wałbrzycha podejmowały u siebie Medyka Konin.

Pierwsza połowa nie porywała tempem i częstotliwością okazji. Gospodynie przeważały. Najgroźniejszą okazję do zdobycia gola miała Oliwia Rapacka. Po rzucie rożnym znalazła się na długim słupku Busch, lecz nie zdołała jej pokonać. Ekipa Romana Jaszczaka obudziła się dopiero pod koniec pierwszej części gry. Dwukrotnie próbowała Kopińska, lecz dwukrotnie góra była Sapor.

Do trzech razy sztuka. Po zmianie stron do Dominiki Kopińskiej dośrodkowała Natalia Chudzik i było 0:1. Chwilę później próbowała litewska zawodniczka Gabija Gedgaudaite, lecz znów górą była Jagoda Sapor. W 57. minucie na boisku pojawiła się Martyna Zańko. Niczym Ole Gunnar Solskjaer znów przesadziła wynik spotkania. W 85. minucie pięknie z dystansu pokonała bramkarkę Medyka.

Za tydzień Medyk zagra u siebie z AZS-em Wrocław, a AZS PWSZ zagra z Górnikiem Łęczna.

• Martyna Zańko (AZS PWSZ) (59%, 30 Votes)
  • Jagoda Sapor (AZS PWSZ) (22%, 11 Votes)