Koniec ligi ! Górnik Łęczna obronił Mistrzostwo

Zamknijcie tę ligę .. Już wszystko wiadomo, emocje się skończyły. Osłabiony Górnik Łęczna wygrał dziś z Medykiem w Koninie, w praktyce kończąc wszystkie dyskusje. Już tylko Czarni Sosnowiec mogą im zagrozić, choć przewaga jest za duża, by o czym kolwiek myśleć. Skończyła się na dobre bajka Medyka o odzyskaniu Mistrzostwa.

Już w pierwszych minutach gry poważnej kontuzji nabawiła się Sandra Sałata i już w dziewiątej minucie musiała opuścić boisko. Medyk dopiero po pół godziny gry złapał wiar w żagle. Groźnie strzelała Kaletka, lecz Kowalska świetnie sparowała piłkę na rzut rożny. Chwilę później Chudzik dośrodkowała na linię bramkową, a zawodniczki przyjezdnych niefortunnie wbiły piłkę do własnej bramki. Górnik jednak się nie poddawał. Pięć minut później z wolnego ‚wrzucała’ Zdunek, a akcję zamykała Grzywińska, piłka minęła jednak słupek. Dziesięć minut później Emilia Zdunek kropnęła z dystansu, wyrównując stan spotkania.

Po zmianie stron Górnik grał dalej swoje, po profesorsku zdołał strzelić kolejne dwa gole. W 62. minucie kolejną bramkę zdobyła Zdunek, a trzy minuty później podwyższyła Sylwia Matysik. Światełkiem w tunelu dla gospodyń był gol Nicole Zając. Mistrz Polski był dziś jak dobrze naoliwiona maszyna i w 84. minucie strzelił kolejnego gola. Marzenia Medyka o Mistrzostwie zabrała była już ich piłkarka Krystyna Sikora.

 


MVP TKF :

  • Emilia Zdunek (Górnik) (66%, 33 Votes)
  • Sylwia Matysik (Górnik) (18%, 9 Votes)
  • Dominika Grabowska (Górnik) (16%, 8 Votes)

Total Voters: 50

Głosujemy do poniedziałku do godziny 10:00


19. kolejka Ekstraligi
14.04.2019, Konin
Medyk Konin vs GKS Górnik Łęczna 2:4
1:0 Natalia Chudzik 28′
1:1 Emilia Zdunek 43′
1:2 Emilia Zdunek 62′
1:3 Sylwia Matysik 65′
2:3 Nicole Zając 71′
2:4 Krystyna Sikora 84′

Medyk : Busch – Lukas, Maskiewicz, Sałata (9′ Helińska), Zając, Pakulska (85′ Chudy), Gedgaudaite, Kaletka (72′ Majda), Kopińska, Chudzik, Gawrońska

Górnik : Kowalska – Grzywińska, Guściora, Górnicka, Sikora (90′ Materek), Zdunek (77′ Kamczyk), Balcerzak, Dyguś, Matysik, Grabowska, Jelencić.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.