Kadra idzie do TVP ?!

Piątkowe spotkanie Polski z Włochami zapisało się nie tylko do historii kobiecej piłki w naszym kraju, ale także może być pierwszym przełomowym krokiem. Czas zbić szklany sufit z napisem ‚rozwój kobiecego futbolu’!?

Transmisja w otwartym i ogólnodostępnym TVP Sport może być początkiem wielkiego koła zamachowego, które napędzi rozwój polskiej kobiecej piłki. Jeszcze przed wczorajszym spotkaniem szef TVP Sport Marek Szkolnikowski tak ‚zaćwierkał’ na swoim twitterowym profilu.

O 18 mecz Polska-Włochy reprezentacji kobiet w piłce nożnej w @sport_tvppl. Pokażemy też cały mundial kobiecego futbolu i pracujemy nad jesienną niespodzianką. Łączy nas (kobieca) piłka! Walczymy ze stereotypami. Panie też dobrze grają w piłkę i znają się na futbolu! ?????

Co może to oznaczać ? Jesienią startuje Ekstraliga oraz eliminacje Mistrzostw Europy. Na transmisję ligową w TVP chyba jeszcze za wcześnie … ale kadra? Z pewnością jest to produkt eksportowy i wiele byśmy wszyscy zyskali, jakby mecze reprezentacji zamiast Polsatu Sport pokazywał TVP Sport.

Z drugiej strony najciekawsze spotkania ligowe i finał Pucharu Polski ? Czekamy z niecierpliwością na rozwój sytuacji.

One Reply to “Kadra idzie do TVP ?!”

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.