Ofensywa Morawieckiego trwa ! Sto milionów na kobiecy futbol !

Tydzień temu hucznie został ogłoszony plan wsparcia Programu Certyfikacji PZPN dla Szkółek Piłkarskich. Na konferencji prasowej na Stadionie Narodowe, hucznie zaprezentowało tę idę trio : minister sportu Witold Bańka, premier Mateusz Morawiecki i prezes PZPN Zbigniew Boniek.

Oczywiście młode adeptki futbolu z tego programu zostały wykluczone. Był wielki żal … do dzisiaj. Jak się okazało to trio, przygotowało jeszcze większą rewolucję. Piątkowa wiadomość o przeprowadzeniu transmisji meczu Polska kontra Włochy nie była przypadkowa – to dopiero początek. Jak nieoficjalnie dowiedzieliśmy się – to magiczne trio ze Stadionu Narodowego ‚wpompuje’ w kobiecy futbol w ciągu najbliższych dwóch lat 100 milionów złotych !

Jeszcze nie znamy wszystkich szczegółów, ale możemy już trochę zdradzić. 50 milionów ma powędrować na rozwój reprezentacji, a 50 klubów. Wszystkie spotkania seniorskiej każdy mają być transmitowane na TVP Sport, a cała Ekstraliga na kanale ŁączyNasPiłka na portalu YouTube. Czekamy na dalszy rozwój wypadków. Rewolucję czas zacząć !

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.