Efekt Witkowskiego?! Mitech bliski niespodzianki w Koninie

Od kiedy w Żywcu pracuje Zbigniew Witkowski, gra Mitechu znacznie się poprawiła. Już w sobotę ekipa z Żywca napędziła stracha w Koninie Medykowi.

To spotkanie miało być dla gospodyń formalnością i gładką wygraną … lecz nie tym razem. W pierwszych minutach dominował Mitech i mógł nawet prowadzić. Świetną okazję z rzutu wolnego miała Katarzyna Wnuk, lecz piłkę doskonale sparowała Monika Sowalska. Później obudził się już Medyk i jeszcze przed przerwą doskonałą okazję zmarnowała Nikol Kaletka. Po prostopadłym podaniu Gawrońskiej w starciu sam na sam z Kaletką lepsza okazała się Aleksandra Komosa.

Długo utrzymywał się bezbramkowy remis. Dopiero wszystko ruszyło w 76. minucie, kiedy po dośrodkowaniu Natalii Chudzik Julia Maskiewicz wyprowadziła gospodynie na prowadzenie. Dziesięć minut później było już 2:0, kiedy to Chudzik świetnie wykorzystała sytuację jeden na jeden z Komosą.

MVP TKF :

• Natalia Chudzik (Medyk) (38%, 34 Votes)
  • Aleksandra Komosa (Mitech) (37%, 33 Votes)
  • Nikol Kaletka (Medyk) (25%, 22 Votes)

Total Voters: 89

Głosujemy do 22:00

18. kolejka Ekstraligi
23.03.2019, Konin
Medyk Konin vs TS Mitech Żywiec 2:0 (0:0)

1:0 Julia Maskiewicz 76′
2:0 Natalia Chudzik 86′

MEDYK: Monika Sowalska – Klaudia Olejniczak, Sandra Sałata, Haley Lukas, Casidee Lynch (46′ Julia Maskiewicz), Natalia Pakulska (85′ Weronika Helińska), Gabija Gedgaudaite (46′ Dominika Kopińska), Nicole Zając, Natalia Chudzik, Nikol Kaletka, Anna Gawrońska (46′ Karolina Majda).

MITECH: Aleksandra Komosa – Patrycja Biegun, Żaneta Zeman (82′ Stanislava Liskova), Patrycja Rżany, Anna Smidova, Karolina Gruszka (58′ Maja Stopka), Magdalena Matyja, Katarzyna Wnuk, Petra Zdechovanova, Magdalena Chrzanowska (82′ Weronika Smaza), Renata Warunek (76′ Patrycja Wiśniewska).