Czarne zgodnie z planem

Nie było niespodzianki. Czarne zdecydowanie pokonały w sobotnie popołudnie AZS Wrocław 5:0, a świetny mecz i dublety zaliczyły Patricia Hmirova i Dżesika Jaszek.

Ekipa z Dolnego Śląska była tylko tłem dla Czarnych, które dzieliły i rządziły. Pierwsza połowa jednak obfitowała w multum niewykorzystanych szans przez gospodynie. Zaczęło się już w 11. minucie, kiedy to w polu karnym faulowana była Patricia Hmirova. Sama poszkodowana chciała wymierzyć karę, trafiając z jedenastego metra jednak. Jej intencje świetnie wyczuła Anna Bocian, broniąc rzut karny. Gospodynie jednak się nie poddawały i uparcie dążyły to strzelenia gola. Udało się to w 33. minucie, kiedy to Marta Cichosz pięknym strzałem przelobowała bramkarkę przyjezdnych.

W przerwie kibice mogli usłyszeć ostrą rozmowę mobilizującą w szatni Czarnych. Grzegorz Majewski przeprowadził kilka roszad, co poskutkowało znacząco. Już w 52. minucie było już 2:0, kiedy to prawą stroną boiska uciekła Dżesika Jaszek, po czym sprytnym strzałem pokonała Annę Bocian. Dziewięć minut później po dograniu Cichosz, tym razem głową ponownie trafiła Jaszek. Końcówka to już czas Patricii Hmirovej, która w 82. i 89. minucie zdobyła dublet.

Pochwalić po raz kolejny trzeba też organizację spotkania. Czarne po raz pierwszy w historii przeprowadziły własnymi siłami transmisję z meczu oraz przedstawiły nową klubową maskotę.


MVP TKF :

  • Patrycja Matla (Czarni) (47%, 32 Votes)
  • Patricia Hmirova (Czarni) (29%, 20 Votes)
  • Dżesika Jaszek (Czarni) (24%, 16 Votes)

Total Voters: 68

Głosujemy do godziny 21:00


17. kolejka Ekstraligi
16.03.2019, Sosnowiec
Czarni Sosnowiec vs AZS Wrocław 5:0

1:0 Marta Cichosz 33′
2:0 Dżesika Jaszek 52′
3:0 Dżesika Jaszek 61′
4:0 Patricia Hmirova 84′
5:0 Patricia Hmirova 89′

Czerwone kartki: Amanda Turowska (za dwie żółte)

W 11. minucie Anna Bocian obroniła rzut karny bity przez Patricię Hmirovą

CZARNI: Szymańska – Operskalska (85′ Tobiczyk), Horvathova, Fischerova, Matla (88′ Czechowska), Jaszek (82′ Wieczorek), Osińska (46′ Długokęcka), Hmirova, Grad, Cichosz, Wiankowska (46′ Węcławek)

AZS: Bocian – Chudzik, Kulig, Korda, Kwapisz, Jurczenko, Nowacka (62′ Marcelina Buś), Homa (77′ Siwak), Czudecka, Parka (64′ Kufel), Mularczyk (46′ Turowska)

One Reply to “Czarne zgodnie z planem”

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.