Mistrz znów bije

Bardzo dobrze będą wspominać Górniczki ‘wypad’ na południe kraju. Najpierw w środę pokonały 0:10 Jagiellonki w Krakowie, a w sobotę zbiły Mitech 1:6.

Mistrz Polski po serii szybkich ataków na początku spotkania już w 12. minucie wyszedł na prowadzenie. Ładnym strzałem zza pola karnego popisała się Gabriela Grzywińska. Zaledwie dwadzieścia minut później po dograniu Alicji Dyguś podwyższyła Sylwia Matysik.

Początek drugiej połowy to prawdziwy festiwal strzelecki ekipy z Łęcznej. Na boisko weszła Ewelina Kamczyk i po zaledwie dwunastu minutach było już 0:6. Najpierw po asyście Dominiki Grabowskiej trafiła Kamczyk. Chwilę potem rolę się odwróciły i gola zdobyła Grabowska. Sześć minut później Dominika odwdzięczyła się kolejną asystą na rzecz ‘Kamyka’. Wszystko skończyła kapitalnie Emilia Zdunek, której dogrywała Sylwia Matysik. Później Górniczki dalej atakowały, lecz nie udało się im zdobyć więcej bramek. Honorowego gola dla Mitechu w doliczonym czasie gry zdobyła Katarzyna Wnuk.

MVP TKF :

• Gabriela Grzywińska (Górnik) (40%, 38 Votes)
  • Sylwia Matysik (Górnik) (30%, 28 Votes)
  • Ewelina Kamczyk (Górnik) (30%, 28 Votes)

1:6 Katarzyna Wnuk 92′

TS MITECH : Komosa – Stopka (46′ Wiśniewska), Rżany, Smidowa, Matyja (69, Gruszka), Wnuk, Kovtun (61′ Zeman), Zdechovanova (80′ Smaza), Chrzanowska, Warunek, Prokop (61′ Biegun)

GKS GÓRNIK : Kowalska – Dyguś, Górnicka, Balcerzak, Jelencić, Matysik (75′ Materek), Grzywińska (65′ Grec), Grabowska (65′ Kłoda), Zdunek, Sikora (46′ Kamczyk), Zawistowska (75′ Karpińska)