Wolne kluczem do zwycięstwa

Po raz kolejny sprawdziła się stara piłkarska prawda – ‚nie ma punktów za styl – wygrywa ten, kto więcej razy trafi do siatki rywala’. Tak było też w sobotnie popołudnie na Bukowej w Katowicach. SMS grał dobrze, miał pomysł na ten mecz, nawet prowadził … ale GieKSa miała w składzie Joannę Wróblewską.

Już w pierwszej połowie podopieczne Marka Chojnackiego wyszły na prowadzenie. Po asyscie Klaudii Jedlińskiej Nikola Karczewska trafiła na 0:1. Po zmianie stron to gospodynie cieszyły się z dwóch goli, które zdobyła Joanna Wróblewska. W 72. i 78. minucie pokonała dwa razy Danutę Paturaj bezpośrednio z rzutów wolnych.

Na moment doszło do ciekawej sytuacji. Sędzia Emila Szymula przerwała mecz .. z powodu zaświecenia jupiterów już w trakcie spotkania. Jest to niezgodne z przepisami. Mówią one jasno – jeśli mecz ma zostać rozegrany przy sztucznym świetle, to jupitery muszą świecić na godzinę przed pierwszym gwizdkiem. W Katowicach tak nie było.

Trzy punkty GieKSy w tym spotkaniu są szalenie ważne w kontekście gry w grupie mistrzowskiej.

 


MVP TKF :

  • Joanna Wróblewska (GieKSa) (56%, 37 Votes)
  • Klaudia Jedlińska (UKS SMS) (23%, 15 Votes)
  • Nikola Karczewska (UKS SMS) (21%, 14 Votes)

Total Voters: 66

Głosujemy do godziny 21:00


17. kolejka Ekstraligi
16.03.2019, Katowice
GKS GieKSa Katowice vs UKS SMS Łódź 2:1

0:1 Nikola Karczewska 28′
1:1 Joanna Wróblewska 72′
2:1 Joanna Wróblewska 78′

GKS : Ludwiczak – Konkol, Hajduk, Olszewska, Szczypka (65′ Buszewska) – Wróblewska (90′ Wojcik), Koch, Nosalik – Tkaczyk (29′ Nowak), Sobkowicz, Łąckiewicz-Oślizło (75′ Brzęczek, 90′ Kil)

UKS SMS : Paturaj – Enjo, Sokołowska, Konat, Kurzawa – Zbyrad (83′ Mordel), Achcińska – Turkiewicz (74′ Glinka), Filipczak (85′ Dragunowicz), Jedlińska (79′ Molenda) – Karczewska

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.