Wolne kluczem do zwycięstwa

Po raz kolejny sprawdziła się stara piłkarska prawda – ‘nie ma punktów za styl – wygrywa ten, kto więcej razy trafi do siatki rywala’. Tak było też w sobotnie popołudnie na Bukowej w Katowicach. SMS grał dobrze, miał pomysł na ten mecz, nawet prowadził … ale GieKSa miała w składzie Joannę Wróblewską.

Już w pierwszej połowie podopieczne Marka Chojnackiego wyszły na prowadzenie. Po asyscie Klaudii Jedlińskiej Nikola Karczewska trafiła na 0:1. Po zmianie stron to gospodynie cieszyły się z dwóch goli, które zdobyła Joanna Wróblewska. W 72. i 78. minucie pokonała dwa razy Danutę Paturaj bezpośrednio z rzutów wolnych.

Na moment doszło do ciekawej sytuacji. Sędzia Emila Szymula przerwała mecz .. z powodu zaświecenia jupiterów już w trakcie spotkania. Jest to niezgodne z przepisami. Mówią one jasno – jeśli mecz ma zostać rozegrany przy sztucznym świetle, to jupitery muszą świecić na godzinę przed pierwszym gwizdkiem. W Katowicach tak nie było.

Trzy punkty GieKSy w tym spotkaniu są szalenie ważne w kontekście gry w grupie mistrzowskiej.