Koreański test

Reprezentacja Korei Poudniowej będzie rywalem kadry Petera Gerhardssona w ostatnim sprawdzianie przed rozpoczynającymi się za niespełna trzy miesiące finałami piłkarskich mistrzostw świata. Obie ekipy najpierw rozegrają nieoficjalny sparing na hokejowych zasadach (trzy tercje. nielimitowane zmiany) za zamkniętymi drzwiami, a trzy dni później – już w zdecydowanie bardziej podniosłych okolicznościach – zmierzą się na stadionie narodowym w Göteborgu. Dla tych kibiców, którzy nie wybierają się z drużyną do Francji, będzie to zatem doskonała okazja, aby zobaczyć w akcji mundialową wersję kadry i życzyć jej jak najpóźniejszego powrotu do kraju. Wybór tego konkretnego przeciwnika bardzo ucieszył szwedzkiego selekcjonera, który wyraził także zadowolenie z faktu, że mecz ten odbędzie się na Gamla Ullevi: Super, że nasza próba generalna będzie miała miejsce w Göteborgu. Wiem jak wielkie jest zainteresowanie kwietniowym meczem z Niemkami na Friends Arenie i liczę na to, że spotkamy się z podobnym przyjęciem także na naszym narodowym stadionie. Z Koreankami dobrze znamy się z ubiegłorocznego Pucharu Algarve, a w grupie na mistrzostwach świata mamy zespoły, które grają bardzo podobną piłkę, opartą na szybkości i wszechstronności zawodniczek. W przygotowaniach do finałów mierzyliśmy się już z zespołami prezentującymi bardzo różne style, więc nie zaszkodzi do Kanady, Anglii, Włoch czy Norwegii dodać jeszcze Koreę – powiedział selekcjoner, któremu pozostało coraz mniej czasu na podjęcie najważniejszych decyzji personalnych. Uroczyste ogłoszenie szwedzkiej kadry na mundial zaplanowano bowiem na 16. maja.


Mundialowe plany kadry:

1.-9. kwietnia – zgrupowanie, podczas którego rozegrane zostaną dwa oficjalne mecze: z Niemcami (6.04., Sztokholm) oraz Austrią (9.04., Maria Enzersdorf)

16. maja – ogłoszenie 23-osobowej kadry na mundial

24.-30. maja – obóz przygotowawczy w Båstad, podczas którego rozegrany zostanie nieoficjalny mecz z Koreą Południową (28.05.)

31. maja – 2. czerwca – zgrupowanie w Göteborgu, podczas którego rozegrany zostanie oficjalny mecz z Koreą Południową (31.05., Gamla Ullevi)

3.-4. czerwca – dni wolne na regenerację

5. czerwca – odlot kadry do bazy w Rennes

* Przy okazji dyskusji o kadrze warto odnotować, że w dniu wczorajszym (14. kwietnia) sprzedano ostatni bilet na zamykający zmagania w mundialowej grupie F mecz Szwecja – USA (20. czerwca w Le Havre). Jest to jednocześnie pierwszy mecz tej fazy turnieju bez udziału gospodyń, na który rozeszły się wszystkie wejściówki. Żeby być do końca uczciwym, należy wyraźnie zaznaczyć, że spory udział w wygraniu tego wyścigu mieli sympatycy soccera zza Atlantyku, którzy niewątpliwie kolejny raz chcą okazać się najliczniejszą grupą zagranicznych kibiców na mistrzostwach świata, ale ubranych na żółto fanów na trybunach Stade Océane również nie zabraknie. I bardzo dobrze, bo ostatecznie takie święto futbolu trafia się przecież tylko raz na cztery lata.


Jared Burzynski

Szwedzka Piłka

Pokaż znajomym:
error

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.