Futsal nie jest groźny, a wręcz przeciwnie. W tym sezonie pokazują to Jagiellonki, które uskrzydlone Mistrzostwem Polski odniosły pierwsze ligowe zwycięstwo na trawie w nowym roku.

Rywalkami był Mitech, który rozpaczliwie broni się przed spadkiem. Niestety dla nich po raz kolejny nie udało się zdobyć punktu, a przewaga do bezpiecznego dziesiątego miejsca wzrosła do siedmiu oczek. Od początku do końca ekipa z Krakowa kontrolowała mecz. Już w 25. minucie prowadzenie podopiecznym Krzysztofa Kroka dała Natalia Sitarz. Mitech dążył do wyrównania, udało się trafić tylko raz – pod koniec pierwszej połowy gola zdobyła Katarzyna Wnuk. W drugiej połowie trener Jagiellonek wpuścił zawodniczki, które grały jeszcze w tygodniu w dwumeczu futsalowej kadry i one pomogły dobić Mitech. Najpierw w 63. minucie prowadzenie odzyskała Anna Zapała, a pod koniec meczu Justyna Maziarz dobiła ekipę z Żywca.


16. kolejka Ekstraligi
10.03.2019, Żywiec
TS MITECH Żywiec vs AZS UJ Kraków 1:3 (1:1)
Katarzyna Wnuk 44′ – Natalia Sitarz 25′, Anna Zapała 63′,Justyna Maziarz 92′

MVP TKF : Natalia Sitarz

TS MITECH : Komosa – Stopka (57′ Wiśniewska), Rżany, Biegun (39′ Kovtun), Matyja, Wnuk, Smidova, Zdechovanova, Chrzanowska (77′ Liskova), Warunek (84′ Smaza), Prokop

AZS UJ : Klabis – Kubaszek, Wilk, Konopka, Tracz, Wróbel (55′ Zapała), Wójcik (65′ Bartosiewicz), Sitarz, Nieciąg (87′ Gęślak), Ładocha (65′ Włodarczyk), Bryzek (55′ Maziarz)

Pokaż znajomym:
error

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close Menu
error
%d bloggers like this: