Kadrowa zadyszka. Falstart Mistrza

Mistrz Polski wrodził na ligowe boiska… i na starcie się wykoleił. Zdecydowanie odbił się występ ośmiu kadrowiczek na Algarve Cup na dzisiejszym występie. Górnik dziś nie był sobą i tylko zremisował 2:2 z łódzkim SMS-em.

Gospodynie były sobą zaledwie dziesięć minut, miały nawet szansę wyjść na prowadzenie. Sylwia Matysik jednak uderzyła nad poprzeczką bramki Danuty Paturaj. Zaczęły się dziwne rzeczy dziać. W 14. minucie Ana Jelencić wpakowała piłkę do własnej bramki po strzale Nikoli Karczewskiej. Tragicznie nie było, po zaledwie kwadrans później wyrównała Gabriela Grzywińska. Jeszcze pod koniec pierwszej części gry Natasza Górnica jednak pokonała własną bramkarkę i na przerwę Górniczki schodziły, przegrywając 1:2. Po zmianie stron nie było ciekawiej, a wręcz wiało nudą. Mistrzowi nie działo kompletnie nic. Dopiero w samej końcówce Małgorzata Grec uratowała punkt swojemu zespołowi.

Już w środę Górnik zagra zaległy mecz 15. kolejki z Jagiellonkami.