#EFK : Jagiellońska dominacja

Magiczny sezon trwa w Krakowie w najlepsze. Czternaście spotkań w futsalowej Ekstralidze i komplet zwycięstw. Tak się pisze historia.

Trzykrotnie pokonany Rolnik Głogówek, trzykrotnie Wanda Słomniki oraz po dwa razy Gol Częstochowa, AZS UG Gdańsk, były Mistrz Polski TS ROW Rybnik oraz aktualny Mistrz Polski do lat 18 Rekord Bielsko-Biała. Piękne powetowanie wpadki z ubiegłego sezonu. Początek sezonu nikt nie potrafił nawet nawiązać równorzędnej walki z krakowską ekipą, dopiero przełom roku przyniósł lekkie ‚załamanie’ i z trudnością odniesione zwycięstwa z Rolnikiem w Głogówku, Rekordem w Bielsku i u siebie z Golem. W takich chwilach poznaje się mistrzowską ekipę.

W drużynie z Krakowa właściwie słabych punktów brak. Jak gwiazdy są nieobecne lub szukają formy, to zmienniczki są na tyle mocne, że zespół nie traci na jakości. Oczywistą klasą samą w sobie były Karolina Klabis, Natalia Sitarz, Anna Zapała, Justyna Maziarz oraz Klaudia Kubaszek. W świetną formą również popisywały się Ewelina Bolko, Kinga Wilk i Katarzyna Włodarczyk. Jednak bardzo ważną postacią była Małgorzata Bartosiewicz, która strzelała, wtedy gdy nie szło i nie raz ‚ciągnęła za uszy’ cały zespół.

Na dokładkę przecież Jagiellonki zdobyły Akademickie Mistrzostwo Polski, a będą miały szansę osiągnąć historyczny tryplet, jeśli sięgną po Puchar Polski.


AZS UJ Kraków – 2018/19

Karolina Klabis, Denisa Mochnacka, Aleksandra Kalita  – Małgorzata Bartosiewicz, Ewelina Bolko, Agnieszka Bryzek, Karolina Dul, Klaudia Gęslak, Magdalena Konopka, Katarzyna Ładocha, Justyna Maziarz, Aleksandra Nieciąg, Natalia Sitarz, Izabela Tracz, Kinga Wilk, Katarzyna Włodarczyk, Dominika Woźniak, Weronika Wójcik, Natalia Wróbel, Anna Zapała

 


DROGA JAGIELLONEK DO MISTRZOSTWA POLSKI 2018/19

  1. kolejka – AZS UJ vs Rolnik Głogówek 4:0
  2. kolejka – AZS UJ vs BTS Rekord Bielsko-Biała 3:1
  3. kolejka – ISD AJD Gol Częstochowa vs AZS UJ 1:9
  4. kolejka – AZS UJ vs TS ROW Rybnik 3:0
  5. kolejka – AZS UEK Wanda Słomniczanka Słomniki vs AZS UJ 1:4
  6. kolejka – Rolnik vs AZS UJ 2:4
  7. kolejka – BTS Rekord vs AZS UJ 4:7
  8. kolejka – AZS UJ vs IS AJD Gol 6:3
  9. kolejka – TS ROW vs AZS UJ 2:5
  10. kolejka – AZS UJ vs AZS UEK Wanda 6:1

ĆWIERĆFINAŁ – pierwszy mecz – AZS UG Gdańsk vs AZS UJ 1:6
ĆWIERĆFINAŁ – rewanż  – AZS UJ vs AZS UG 5:1

FINAL FOUR

PÓŁFINAŁ – AZS UEK Wanda Słomniczanka Słomniki vs AZS UJ Kraków 1:5

FINAŁ – AZS UJ Kraków vs Rolnik Głogówek 2:1

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.