#Ekstraliga : Hit na remis, Wrocław z punktami

• Anna Rędzia (AZS PWSZ) (12%, 60 Votes)
  • Joanna Wróblewska (GieKSa) (9%, 45 Votes)

Total Voters: 499

Głosujemy do czwartku do godziny 21:00

Spokojnie ze słabszym rywalem poradziły sobie podopieczne Kamila Jasińskiego i pokonały Polonię 0:2.

Polonia pomimo ostatniego miejsca w tabeli ‚tanio skóry nie sprzedała’ i mocno postawiła się Akademiczkom. Dopiero w 42. minucie po dośrodkowaniu Anny Rędzi z rzutu rożnego Małgorzata Mesjasz pokonała Emile Krajewską.

W drugiej części gry dominowały dalej piłkarki gości, lecz wykończenia i skuteczności brakowało. Dwukrotnie nieuznana zostały bramki Fabovej, ponieważ sędzia Michalina Diakow dopatrzyła się spalonych. Gospodynie raz po raz próbowały się odgrażać, lecz nic z tego nie wychodziło. Wynik ustaliła W 78. Martyna Zańko.

21.02.2019, Poznań
TS Polonia Poznań vs AZS PWSZ Wałbrzych 0:2 (0:1)
Małgorzata Mesjasz 42’, Martyna Zańko 78’

TS POLONIA : Krajewska – Czudzińska, Filipiak, Grześkowiak (67′ Dziergas), Cywińska (10′ Cerajewska), Liczbińska, Kościelna, Sawicka (84′ Lewicka), Machowiecka (88′ Witczak), Nowak

AZS PWSZ: Sapor – Ostrowska (65’ Kuciewicz), Fabova (76’ Zańko), Pluta, Mesjasz, Kędzierska, Głąb, Dereń, Szewczuk, Rozmus, Rędzia

Rewanż za jesienną porażkę zdecydowanie się ekipie ze Szczecina nie udał. Dobra walka i waleczna postawa nie dała im dziś punktów. Pomimo okazji z obu stron na listę strzelców w 36. minucie wpisała się Katarzyna Konat. W drugiej części gry pełną kontrolę przejęły już gospodynie. Przypieczętowały one zwycięstwo trafieniami Adriany Achcińskiej oraz Pauliny Filipczak.

21.02.2019, Łódź
UKS SMS Łódź vs Olimpia Szczecin 3:0 (1:0)
1:0 Katarzyna Konat 36′
2:0 Adriana Achcińska 66′
3:0 Paulina Filipczak 71′

UKS SMS : Paturaj – Konat, Zbyrad (80′ Oleksiak), Karczewska (88′ Giętkowska), Turkiewicz (67` Jedlińska), Kurzawa (78′ Sokołowska), Enjo, Filipczak (73′ Stanovic), Parczewska, Zubchyk, Achcińska.

OLIMPIA: Pastusiak – Sirant, Witczak (67′ Brodzik), Grosicka, Łaniewska (54′ Oleszkiewicz), Bińkowska (83′ Brzozowska), Böhm (74′ Litwiniec), Michalczyk, Shahbazyan, Ratajczyk, Radochońska.

Remis mocno kontrowersyjny .. lecz patrząc na całokształt spotkania zasłużony.

Remis ten cieszy jednak tylko Górnika, który zagra dopiero pierwszy mecz Ekstraligi w marcu i dalej może się cieszyć prowadzeniem w tabeli. Pierwsza połowa przebiegła pod dyktando gospodyń. Już w 20. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i piąstkowaniu Busch, to Marta Cichosz otworzyła wynik spotkania. Medyk poza paroma akcjami praktycznie nie istniał i wiele do gry nie wnosił.

Inaczej wyglądała już druga połowa. Zespół Romana Jaszczaka wyszedł już bardziej zmotywowany i miał już więcej okazji. Medyk miał optyczną przewagę. Zadziało się więcej po wejściu na boisko Gawrońskiej i wejściu na skrzydło Kaletki. Świetnie jednak spisywała się Szymańska. Czarne nie pozostawały dłużne, świetne okazje miała mi. Jaszek. W bardzo kontrowersyjnej sytuacji sędzia Monika Mularczyk podyktowała karnego ‚z kapelusza’ i Medyk wyrównał za sprawą niezawodnej Natalii Chudzik. Gospodynie próbowały odzyskać prowadzenie. Świetnie strzelała Długokęcka, Wiankowska i Jaszek, lecz w dobrej formie dziś była Busch.

Wiele do życzenia pozostawia forma międzynarodowych sędzin, które myliły się raz po raz w obie strony … ewidentnie jeszcze nie obudziły się z ‚zimowego snu’..

23.02.2019 r, Sosnowiec
Czarni Sosnowiec vs Medyk Konin 1:1 (1:0)

1:0 Marta Cichosz 20′
1:1 Natalia Chudzik 75′ karny

CZARNI : Szymańska – Osińska (68′ Długokęcka), Matla, Fischerova, Horvathova, Hałatek (77′ Węcławek),  Operskalska, Hmirova, Wiankowska, Cichosz, Jaszek

MEDYK : Busch – Lukas, Maskiewicz, Sałata, Olejniczak, Chudzik, Pakulska, Gedgaudaite, Zając (60′  Gawrońska), Kopińska, Kaletka.

Od pierwszych minut gospodynie przejęły inicjatywę i często gościły pod bramką Komosy. Ta parę razy świetnie wybroniła, a sam zespół Eweliny Prokop świetnie spisywał się w defensywie. Więcej jednak działo się w drugiej części gry.

Mitech przypominał sobie o ofensywie. Świetne okazje do objęcia prowadzenia miały Zdechovanova i Stopka, lecz piłka jak zaklęta nie chciała wpaść do siatki Snopczyńskiej. Koniec końców górą jednak była Biała. Dwa razy podopieczne Michała Kwietnia skrzętnie wykorzystały błędy w defensywie gości i zdobyły dwie bramki. Pierwszą trafiła Dominika Gąsieniec, a wynik ustaliła Ewa Cieśla.

23.02.2019, Biała Podlaska
AZS PSW Biała Podlaska vs TS Mitech Żywiec 2:0 (0:0)

1:0 Dominika Gąsieniec 75′
2:0 Ewa Cieśla 78′

AZS PSW : Snopczyńska – Sosnowska, Edel, Bosak (75′ Kaplyuk), Niedbała (85′ Mikołajczak), Gąsieniec, Cieśla, Wołos, Michalska, Lefeld, Stasikowska (70′ Płoska)

TS MITECH : Komosa – Biegun, Rżany, Gruszka, Prokop (68′ Kovtun), Liskova (55′ Warunek), Zdechovanova, Chrzanowska, Smidova, Wnuk, Stopka

Nie zobaczyliśmy w Katowicach żadnej bramki, tak samo, jak na jesieni we Wrocławiu.

GieKSa miała zdobyć ważny komplet punktów, ale podzieliła się punktami z AZS-em. W pierwszej połowie sporo okazji miały przyjezdne, lecz brakowało szczęścia i wykończenia. W drugiej połowie to podopieczne Zająca zepchnęły przyjezdne do defensywy. Ta pod wodzą doświadczonej Anny Bocian wytrzymała opór i nie straciła ani jednej bramki.