#Ekstraliga : Dobry początek Wałbrzycha

Na inaugurację wiosny w Ekstralidze zmierzyły się ze sobą Polonia Poznań z AZS PWSZ Wałbrzych. Spokojnie ze słabszym rywalem poradziły sobie podopieczne Kamila Jasińskiego i pokonały Polonię 0:2.

Polonia pomimo ostatniego miejsca w tabeli ‚tanio skóry nie sprzedała’ i mocno postawiła się Akademiczkom. Dopiero w 42. minucie po dośrodkowaniu Anny Rędzi z rzutu rożnego Małgorzata Mesjasz pokonała Emile Krajewską.

W drugiej części gry dominowały dalej piłkarki gości, lecz wykończenia i skuteczności brakowało. Dwukrotnie nieuznana zostały bramki Fabovej, ponieważ sędzia Michalina Diakow dopatrzyła się spalonych. Gospodynie raz po raz próbowały się odgrażać, lecz nic z tego nie wychodziło. Wynik ustaliła W 78. Martyna Zańko.

PWSZ w weekend zagra na AMP-ach, a Ekstraliga powróci dopiero .. za trzy tygodnie.


MVP TKF :

  • Anna Rędzia (AZS PWSZ) (50%, 27 Votes)
  • Dominika Dereń (AZS PWSZ) (26%, 14 Votes)
  • Małgorzata Mesjasz (AZS PWSZ) (24%, 13 Votes)

Total Voters: 54

Głosujemy do soboty do godziny 21:00


15. kolejka Ekstraligi
21.02.2019, Poznań
TS Polonia Poznań vs AZS PWSZ Wałbrzych 0:2 (0:1)
Małgorzata Mesjasz 42’, Martyna Zańko 78’

sędzia : Michalina Diakow

TS POLONIA : Krajewska – Czudzińska, Filipiak, Grześkowiak (67′ Dziergas), Cywińska (10′ Cerajewska), Liczbińska, Kościelna, Sawicka (84′ Lewicka), Machowiecka (88′ Witczak), Nowak

AZS PWSZ: Sapor, Ostrowska (65’ Kuciewicz), Fabova (76’ Zańko), Pluta, Mesjasz, Kędzierska, Głąb, Dereń, Szewczuk, Rozmus, Rędzia

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.