Międzynarodowe spotkania towarzyskie (styczeń 2019)
Świat Turnieje Międzynarodowe

Po zimowej przerwie, świat kobiecej piłki wrócił do gry w styczniowym oknie FIFA (14-22 stycznia)

W przeciwieństwie do wszystkich wymienionych poniżej ekip, oraz dodatkowo paru innych, które zdecydowały się jedynie na obozy treningowe, Reprezentacja Polski…odpoczywa nie robiąc nic. Pierwszy obóz naszej kadry będzie miał miejsce przed turniejem o Puchar Algarve (27 luty – 6 marzec), w którym obok 11 innych drużyn wezmą udział Biało-Czerwone. Warto tu chyba dodać, iż według nieoficjalnych, niepotwierdzonych informacji do Portugali pojedziemy w wyniku zaproszenia w zastępstwie innej ekipy po tym jak organizatorom wypadła ona w ostatniej chwili. Gdyby nie to czekałby nas zapewne ponownie turniej w Turcji i pojedynek z zespołami kalibru Jordanii bądź Kosowa.

18 edycja Turnieju Czterech Narodów (Meizhou, Chiny)

W tym roku ze względu na napięty kalendarz skrócono format rozgrywek do pojedynczych eliminacji i finałów. Tak jak miało się to w poprzednich latach, po raz kolejny triumfowały gospodynie. Steel Roses gładko uporały się z mistrzyniami Afryki, zwyciężając również w finale po niezwykle zaciętym i wyrównanym boju nad sąsiadkami z Korei Południowej, które z kolei bez problemów odprawiły wcześniej Rumunię.

W meczu o 3 miejsce Super Falcons długo nie mogły poradzić sobie z grającymi niezwykle ofiarnie piłkarkami Rumunii, którym po stracie bramki w końcówce pierwszej połowy udało się doprowadzić do wyrównania na początku drugiej odsłony. Ostatnie 30 minut meczu należało jednak do piłkarek z Czarnego Lądu a ich trzy kolejne trafienia zapewniły zasłużone zwycięstwo.

Korea Południowa 3 – 0 Rumunia

(Yeo Minji 38′, Jeong Seolbin 44′, Lee Geummin 60′)

Nigeria 4 – 1 Rumunia

(Ihezuo 44′, Ebi 63′, Chikwelu 68′, Umotong 83′ – Pană 55′)

Spotkania towarzyskie.

Zwycięstwo Francji nad USA, rosnąca jakość zespołu Republiki Południowej Afryki, dwa zwycięstwa Włoch oraz trafienie Christine Sinclair przybliżające Kanadyjkę do rekordu wszechczasów kobiecej piłki.(zostało jej 7 trafień do pobicia rekordu Abby Wambach (USA) – 184 goli zdobytych w międzynarodowych spotkaniach)

Francja 3 – 1 USA