Kosztowne błędy. Kolejne zwycięstwo Rolniczek (wideo)
Ekstraliga futsalu Futsal kobiet Polska

W sobotę Rolnik Głogówek zapewnił sobie trzecie miejsce w grupie południowej Ekstraligi, wygrywając z Rekordem Bielsko-Biała 3:1.

Długo widzieliśmy bardzo zacięte spotkanie i remis 1:1. O wszystkim zdecydowała 28. minuta.

Opinia pomeczowa Rekordu Marcina Trzebuniaka – Wyszliśmy z akcją ofensywną, przy której zabrakło nam wykończenia. Z natychmiastową kontrą „dwie na jedną” ruszyły gospodynie. Natalia Majewska obroniła pierwsze uderzenie, przy poprawce nie miała szans. Wznowiliśmy grę na środku podając piłkę… rywalkom. Fakt, zawodniczce Rolnika wyszedł „strzał życia”, po uderzeniu z tzw. linii przerywanej piłka odbiła się od poprzeczki i wpadła do siatki. Twardy, ostry mecz, w którym sędziowie pokazali cztery żółte kartki. W ostatniej sekundzie meczu mieliśmy przedłużony rzut karny, ale bramkarka miejscowych obroniła uderzenie Agnieszki Franaszek. Ale tak po prawdzie, powinniśmy ten mecz rozstrzygnąć na swoją korzyść w pierwszej połowie. Mieliśmy ku temu sporo okazji, włącznie ze strzałem z odległości pół metra od bramki! Fakt, bramkarka Rolnika zareagowała jak należy, ale jeśli nie wykorzystujemy takich okazji…? Cóż, futsal błędów nie wybacza. Przegraliśmy, a wcale nie musiało się to tak potoczyć. To boli. Nic, trzeba wrócić do pracy i walczyć dalej, bo symptomy lepszej gry są wyraźne. (za BTS Rekord)