Taki będzie nowy rok 2019 – trzeci kwartał

Jaki będzie ten nowy rok 2019 ? My już wiemy! Czas na drugi kwartał. Przestrzegamy, że wszystko ma charakter subiektywny i nie ma na celu nikogo obrazić, ani popsuć rywalizacji.

LIPIEC
Na początku miesiąca finał Mistrzostw Świata. W finale w Lyonie Niemki pod wodzą nowej trener, pokonują Francję 2:1. Wszystko więc wraca do normy. Na krajowym podwórku transfery. Rekord rozpycha się ‚łokciami’ na południu i transferuje dużo dziewczyn ze Śląska. Klub podpisuje kontrakt o współpracy z miastem i najważniejsze mecze będzie grać Stadionie Miejski .. na którym na co dzień gra Podbeskidzie. Górnik wykupuje z Olimpii Roksanę Ratajczyk i przygotowuje się do podboju Ligi Mistrzyń. Żeby nie było za słodko.., Sztorm po spadku z pierwszej ligi ogłasza upadłość.

SIERPIEŃ
Początek ligi i jeszcze transfery. Do Ekstraligi wraca Agnieszka Winczo, która przechodzi do Górnika Łęczna. Górnik trafia w Lidze Mistrzyń na litewską Gintrę, estońską Florę Talin i gruzińskie Tbilisi Nike. Mistrz Polski wygrywa grupę na Litwie i w 1/16 trafia na szwajcarski FC Zurich. W Mistrzostwach Europy U19 kadra Kasprowicza odpada w grupie z Niemkami i Holandią.

WRZESIEŃ
Czas na kadrę. Hucznie odtrąbiony kolejny ‚nowy początek’ i początek eliminacji Mistrzostw Europy. Nas początek gramy z najsilniejszymi w nasze grupie, czyli Włoszkami i z Walią. Na początek w Bielsku-Białej na Stadionie Miejskim podejmujemy Italię i skromnie przegrywamy 0:1. W meczu z Walią w Krakowie nie jest wiele lepiej, bo dopiero w końcówce gol Ewy Pajor ratuje dla nas przed kolejną porażką. Nie wygląda to wszytko dobrze, ale selekcjoner Stępiński w pomeczowych wywiadach uspokaja. Pojawiają się głosy sceptyków o potrzebie zmian.

ciąg dalszy wkrótce

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.