#PLFK : Zwycięstwo Akademiczek z Olsztyna
Futsal kobiet Polska

W niedzielne popołudnie odbył się awansem mecz piątej kolejki futsalowej pierwszej ligi. W Białymstoku zespół Akademii Ekosport przegrał z AZS UWM High Heels Olsztyn 2:6.

Bardzo dobrze zaczęły gospodynie, które już po paru minutach prowadziły 2:0. Ekipa z Warmii naciskała i po wielu sytuacjach w końcu jeszcze w pierwszej połowie Natalia Łapińska wbiła kontaktową bramkę. Gospodynie po przerwie opadły z sił. W drugiej połowie Akademiczki ustrzeliły, aż pięć bramek – po dwie zdobyły Julia Klonowska i Nina Michalska, a jedną dołożyła Aleksandra Leszczyńska. To okazałe zwycięstwo pozwoliło przynajmniej na tydzień objąć drużynie UWM pozycje lidera w grupie północnej.

MVP TKF : Nina Michalska