Derby i lider dla AWFu
Ekstraliga futsalu Futsal kobiet Polska

Przebudowany zespół warszawskiego AWFu odniósł w niedzielę drugie z rzędu zwycięstwo w lidze, iż został samodzielnym liderem grupy północnej futsalowej Ekstraligi. W hali przy Banacha obejrzeliśmy pierwsze w tym sezonie derby Warszawy. AZS AWF pokonał Uniwersytet Warszawski 5:2.

Jak to zwykle w derbowych spotkaniach bywa, zobaczyliśmy kawał dobrego futsalu i wielkie emocje. Pomimo wielu okazji z obu stron w pierwszej połowie bramki nie padły. UW w drugiej połowie schowała się za podwójną gardą. Już w 24. minucie została ta taktyka jednak skarcona, bo wtedy na prowadzenie AWF wyprowadziła Kinga Zajączkowska. Maria Wąsowska nie miała nic do stracenia i zagrała lotną bramkarką. Poskutkowało to jednak kolejnymi golami dla dziewczyn z Bielan. W 28. minucie ponownie trafiła Zajączkowska, a chwilę później na 3:0 trafiła Lipka. Potem honorowego gola z karnego trafiła Nikisz. AWF jednak był lepszy i zdobyła kolejne gole. W 31. trafiła Grodzka, a trzy minuty później Kucharczyk. To nie był koniec strzelania, bo wynik ustaliła zawodniczka gospodyń Julita Sterbnicka.