Łatwo nie było, lecz komplet punktów pojechał do Łodzi

Ciężką przeprawę zapewniły w sobotę Akademiczki z Wrocławia SMS-owi Łódź. Choć ambitny i młody zespół przegrał 1:3, to walczył i zostawił na boisku serce. Klasa przyjezdnych jednak zrobiła swoje.

Najpierw 39. minucie faulowana została Nikola Karczewska, a wolnego na gola zamieniła Ada Achcińska. AZS walczył o swoje, lecz sił nie starczało. Po przerwie walki nie brakowało, lecz ponownie faulowana była tym razem w polu karnym Karczewska. Jedenastkę na gola zamieniła kapitan Olga Zubchyk. Akademiczki szukały gola kontaktowego i świetnie się broniły. Szczęście uśmiechnęło się do nich w 83. minucie, kiedy to Olga Miszczak pokonała Danutę Paturaj. SMS jednak pod koniec spotkania zdołał przypieczętować zwycięstwo trzecim golem. Po asyście Karczewskiej trafiła Paulina Filipczak.

UKS SMS Łódź zimę spędzi na pozycji piątej, a AZS Wrocław na dość niespodziewanie na dziesiątej.

• Adrianna Achcińska (UKS SMS) (63%, 43 Votes)
  • Olga Zubchyk (UKS SMS) (19%, 13 Votes)