Zwycięstwo i mistrzowska zima w Krakowie

Ostatnie w tym akademickie derby w Ekstralidze przyniosły nam dość niespodziewany wynik. Jagiellonki pokonały PSW Białą Podlaską 3:1.

Jak się okazuje granie w futsal i na trawie wcale nie musi przeszkadzać. Już w 13. minucie Klaudia Kubaszek przegrał pojedynek sam na sam z bramkarką gości Anitą Snopczyńską. Dopiero jakieś dziesięć minut później obudziły się piłkarki gości. Okazję miała Gąsieniec i Cieśla, lecz nie sprawiło to problemów Karolinie Klabis. Przez jakiś kwadrans Biała zamknęła nawet na swojej połowie Jagiellonki. Wszystko jednak zmieniło się pod koniec pierwszej połowy. W 38. minucie strzał Gąsieniec sparowała Klabis, lecz nie poradziła już sobie z dobitką Lefeld. Parę sekund później ładnym strzałem wyrównała Weronik Wójcik.

Po przerwie Jagiellonki wyszły na boisko jak natchnione. W 54.minucie jedenastkę po faulu na sobie wykorzystała Justyna Maziarz. Podopieczne Krzysztofa Kroka ‘poczuły krew’ i zaledwie sześć minut później po centrze Maziarz z rożnego trafiła Natalia Sitarz. Spotkanie się trochę uspokoiło. Pod koniec jeszcze swoje szanse miały Kubaszek i Zapała.

Te cenne punkty sprawiły, że dziewczyny z Krakowa zimę spędzą na wysokiej szóstej pozycji, a Akademiczki z Białej Podlaskiej na bezpiecznej ósmej pozycji.

• Justyna Maziarz (AZS UJ) (46%, 22 Votes)
  • Natalia Sitarz (AZS UJ) (31%, 15 Votes)