Zwycięstwo i mistrzowska zima w Krakowie

Ostatnie w tym akademickie derby w Ekstralidze przyniosły nam dość niespodziewany wynik. Jagiellonki pokonały PSW Białą Podlaską 3:1.

Jak się okazuje granie w futsal i na trawie wcale nie musi przeszkadzać. Już w 13. minucie Klaudia Kubaszek przegrał pojedynek sam na sam z bramkarką gości Anitą Snopczyńską. Dopiero jakieś dziesięć minut później obudziły się piłkarki gości. Okazję miała Gąsieniec i Cieśla, lecz nie sprawiło to problemów Karolinie Klabis. Przez jakiś kwadrans Biała zamknęła nawet na swojej połowie Jagiellonki. Wszystko jednak zmieniło się pod koniec pierwszej połowy. W 38. minucie strzał Gąsieniec sparowała Klabis, lecz nie poradziła już sobie z dobitką Lefeld. Parę sekund później ładnym strzałem wyrównała Weronik Wójcik.

Po przerwie Jagiellonki wyszły na boisko jak natchnione. W 54.minucie jedenastkę po faulu na sobie wykorzystała Justyna Maziarz. Podopieczne Krzysztofa Kroka ‚poczuły krew’ i zaledwie sześć minut później po centrze Maziarz z rożnego trafiła Natalia Sitarz. Spotkanie się trochę uspokoiło. Pod koniec jeszcze swoje szanse miały Kubaszek i Zapała.

Te cenne punkty sprawiły, że dziewczyny z Krakowa zimę spędzą na wysokiej szóstej pozycji, a Akademiczki z Białej Podlaskiej na bezpiecznej ósmej pozycji.


MVP TKF :

  • Justyna Maziarz (AZS UJ) (46%, 22 Votes)
  • Natalia Sitarz (AZS UJ) (31%, 15 Votes)
  • Małgorzata Bartosiewicz (AZS UJ) (23%, 11 Votes)

Total Voters: 48

Głosujemy do godziny 21:00


14. kolejka Ekstraligi
24.11.2018, Kraków
AZS UJ Kraków vs AZS PSW Biała Podlaska 3:1 (1:1)

Weronika Wójcik 39′, Justyna Maziarz 55′ k, Natalia Sitarz 61′ – Klaudia Lefeld 38′

AZS UJ: Klabis – Woźniak, Wróbel (52′ Zapała), Kubaszek, Maziarz (80′ Nieciąg), Bartosiewicz, Sitarz, Bolko (62′ Włodarczyk), Wilk, Ładocha (73′ Tracz), Wójcik (89′ Bryzek).
AZS PSW: Snopczyńska – Niedbała (80′ Mikołajczak), Dranouskaya, Lefeld, Edel (75′ Stasikowska), Sosnowska, Gąsieniec, Bosak, Wołos, Cieśla, Płoska (80′ Michalska).

Pokaż znajomym:
error

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.