Zwycięstwo i mistrzowska zima w Krakowie

Ostatnie w tym akademickie derby w Ekstralidze przyniosły nam dość niespodziewany wynik. Jagiellonki pokonały PSW Białą Podlaską 3:1.

Jak się okazuje granie w futsal i na trawie wcale nie musi przeszkadzać. Już w 13. minucie Klaudia Kubaszek przegrał pojedynek sam na sam z bramkarką gości Anitą Snopczyńską. Dopiero jakieś dziesięć minut później obudziły się piłkarki gości. Okazję miała Gąsieniec i Cieśla, lecz nie sprawiło to problemów Karolinie Klabis. Przez jakiś kwadrans Biała zamknęła nawet na swojej połowie Jagiellonki. Wszystko jednak zmieniło się pod koniec pierwszej połowy. W 38. minucie strzał Gąsieniec sparowała Klabis, lecz nie poradziła już sobie z dobitką Lefeld. Parę sekund później ładnym strzałem wyrównała Weronik Wójcik.

Po przerwie Jagiellonki wyszły na boisko jak natchnione. W 54.minucie jedenastkę po faulu na sobie wykorzystała Justyna Maziarz. Podopieczne Krzysztofa Kroka ‚poczuły krew’ i zaledwie sześć minut później po centrze Maziarz z rożnego trafiła Natalia Sitarz. Spotkanie się trochę uspokoiło. Pod koniec jeszcze swoje szanse miały Kubaszek i Zapała.

Te cenne punkty sprawiły, że dziewczyny z Krakowa zimę spędzą na wysokiej szóstej pozycji, a Akademiczki z Białej Podlaskiej na bezpiecznej ósmej pozycji.


MVP TKF :

  • Justyna Maziarz (AZS UJ) (46%, 22 Votes)
  • Natalia Sitarz (AZS UJ) (31%, 15 Votes)
  • Małgorzata Bartosiewicz (AZS UJ) (23%, 11 Votes)

Total Voters: 48

Głosujemy do godziny 21:00


14. kolejka Ekstraligi
24.11.2018, Kraków
AZS UJ Kraków vs AZS PSW Biała Podlaska 3:1 (1:1)

Weronika Wójcik 39′, Justyna Maziarz 55′ k, Natalia Sitarz 61′ – Klaudia Lefeld 38′

AZS UJ: Klabis – Woźniak, Wróbel (52′ Zapała), Kubaszek, Maziarz (80′ Nieciąg), Bartosiewicz, Sitarz, Bolko (62′ Włodarczyk), Wilk, Ładocha (73′ Tracz), Wójcik (89′ Bryzek).
AZS PSW: Snopczyńska – Niedbała (80′ Mikołajczak), Dranouskaya, Lefeld, Edel (75′ Stasikowska), Sosnowska, Gąsieniec, Bosak, Wołos, Cieśla, Płoska (80′ Michalska).

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.