Dwugłos z Białej (Orzepowska, Bujalska) po meczu z Zagłębiem Lubin (2:0)
Ekstraliga Grają z TKF Polska Publicystyka Specjalnie dla Nas Wywiady

Katarzyna Orzepowska
Przeciwniczki wyszły bardzo pewne siebie, grały wysokim pressingiem. Większość spotkania gra toczyła się na połowie AZSu, mimo tego nie brakowało sytuacji bramkowych ze strony Bialczanek. W 39 minucie K. Lefeld odebrała piłkę w środkowej strefie boiska i zagrała do M. Bujalskiej na prawe skrzydło która dośrodkowywała piłkę. Wyglądało tak, że piłka opuści boisko, bramkarka Zagłebia była tego pewna. Jednak tak sie nie stało i AZS prowadził 1:0. W drugiej odsłonie meczu Lubinianki postawiły wszytsko na jedna kartę, próbowały za wszelką cenę strzelić wyrównującego gola. Druga połowa przyniosła więcej emocji, AZS zaczął grać odważniej. Zawodniczki z Białej konstruowały więcej akcji ofensywnych. Druga bramka padła po dośrodkowaniu Cieśli, Kozlynets wbiła piłkę do bramki. Zagłębie napierało bradziej. Jednak się nie udało mecz zakończył się wynikiem 2:0

Mariola Bujalska
Bardzo cieszy zwycięstwo z wicemistrzem Polski, który nie był  łatwym przeciwnikiem. Rywalki przeważały w posiadaniu piłki ale my poprzez swoją konsekwencje udowodniłyśmy że możemy grać z nimi jak równy z równym. Wiadomo ciesze się z gola a to jest motywacją do dalszej pracy. W następnych meczach jesteśmy nastawione  na walkę o 3 punkty.