Derby dla Medyka

Na zakończenie piłkarskiej wiosny Medyk Konin przemeblowanym składem pokonał w derbach Wielkopolski 2:0 poznańską Polonię.

Beniaminek przyjechał po najniższy wymiar kary i niespodziankę. Śmiało można za nią uznać taki wynik. Świetnie broniła Katarzyna Siejka, która już w 7. minucie sparowała lecące pod porzeczkę uderzenie Kopińskiej. Skapitulowała jednak już parę minut później, kiedy to Natalia Chudzik, wykorzystując ponowne dogranie Kopińskiej, wyprowadziła swój zespół na prowadzenie. Chwilę potem Polonistki wybiły jeszcze piłkę z bramkowej linii. Potem Medyk się zaciął, długo bił głową w mur. Nie wile wychodziło. Dopiero w 67. minucie po kolejnym dopraniu Kopińskiej Natalia Chudzik ustaliła wynik spotkania.

Medyk zimę spędzi na pozycji wicelidera, a Polonia okupować będzie ostatnie miejsce w tabeli.

• Natalia Chudzik (Medyk) (43%, 29 Votes)
  • Laura Czudzińska (Polonia) (40%, 27 Votes)