Mundial U17 – 3 kolejka
Mundial Świat Turnieje Międzynarodowe

Poznaliśmy wszystkie ćwierćfinalistki Mundialu

Grupa A

Ostatnia kolejka w tej grupie upłynęła bez większych emocji jako, że obie ekipy już wcześniej zapewniły sobie awans do drugiej rundy. W pojedynku o prymat Ghana pokonała bardzo przeciętną Nową Zelandię, natomiast w meczu pocieszenia gospodyniom turnieju udało się zremisować z Finlandią. Mukarama Abdulai wydaje się nie zwalniać tempa na tych Mistrzostwach, dokładając kolejne dwa trafienia i zdecydowanie przewodząc w klasyfikacji strzelczyń z sześcioma golami na koncie.

Ghana 2 – 0 Nowa Zelandia

(Abdulai 61′ 89′)

Finlandia 1 – 1 Urugwaj

(Vuorinen 51′ – E.Pizzaro 79′)

Grupa B

Na nic zdały się Brazylii szalone 4 minuty w meczu z Afryką Południową – Canarinhas strzeliły wtedy 3 bramki, tracąc w odpowiedzi jedną. Nawet kolejne trafienie parę minut później, pieczętujące wysokie zwycięstwo nad ekipą Bantwana nie na wiele się zdało. By awansować Brazylijki potrzebowały w spotkaniu Japonii z Meksykiem wyniku innego niż remis. Niestety dla Canarinhas – podział punktów zapewniał awans obu tym zespołom i takim właśnie wynikiem zakończyło się tamto spotkanie.

Japonia 1 – 1 Meksyk

(Kinoshita 40′ – Gonzalez 63′)

RPA 1 – 4 Brazylia

(Vilakazi 53′ – Jhenifer 50′, Julia 51′(k), Amanda 54′, M. Eduarda 60′)

Grupa C

Przed rozpoczęciem ostatniej kolejki, los wszystkich zespołów tej grupy (a każdy zgromadził 3 punkty) pozostawał w ich własnych…nogach. Niemki rozpoczęły od szybko strzelonego gola wytrzymując następnie huraganowe ataki Amerykanek, które notabene marnowały szanse na pęczki. Kiedy ekipa USA zwalniała by złapać drugi oddech – Niemki punktowały i to celnie.  Łącznie cztery razy do końca meczu – zapewniając sobie tym samym nie tylko awans ale i pierwsze miejsce w grupie. Amerykanki kończyły mecz w 10, strzelając w tym turnieju 1 bramkę, dostając w prezencie od sędzi dwie….a tracąc łącznie siedem. Korea Północna w równolegle rozgrywanym meczu uporała się z Kamerunem, choć mecz ten kosztował Chollima sporo nerwów ze względu na sporo własnych nie wykorzystanych sytuacji jak również ostrą, chwilami brutalną grę rywalek. Broniące tytułu Koreanki pokazały jednak sportową klasę i zasłużenie zagrają w ćwierćfinale.

Niemcy 4 – 0 USA

(Fudalla 4′, Martinez 32′ 65′, Donhauser 89′)

Kamerun 1 – 2 Korea Północna

(Kameni 6′ – K. Kyong Hui 45′, R. Su Jong  75′)

Grupa D

Hiszpania w pogoni za pierwszym miejscem w grupie, niczym stalowy walec rozjechała bardzo słabą Kanadę. Prowadzące 3-0 już po 25 minutach gry, La Roja nie dały tym samym żadnych szans Kolumbii, która potrzebowała wygranej Kanady by mieć jakiekolwiek nadzieje na awans. W dodatku w równoległym meczu to Koreanki wyszły na prowadzenie i długo je utrzymywały, Bramka wyrównująca dla Kolumbii padła dopiero w samej końcówce spotkania w doliczonym czasie gry.

Hiszpania 5 – 0 Kanada

(Salma 9′, Irene 22′ 50′, Pina 25′, Eva Navarro 71′)

Kolumbia 1 – 1 Korea Południowa