UAM udanie rozpoczyna Ekstraligę
Ekstraliga futsalu Futsal kobiet Polska

Świetnie rozpoczął nowy futsalowy sezon UAM Poznań, pokonując 3:0 u siebie AZS Uniwersytet Warszawski.

Od początku spotkania zobaczyliśmy grę ‘cios za cios’. To gospodynie atakowały, a zawodniczki gości groźnie wyprowadzały kontrataki. Skuteczniejsze były jednak podopieczne Weissa. Już w 4. minucie pędząca prawym skrzydłem Alicja Zając zgrała piłkę do Sandry Lichtenstein, ta w świetnym stylu strzeliła pierwszą bramkę meczu. Przyjezdne jednak się nie załamywały i próbowały atakować, jednak UAM albo rozbijał ataki w środku pola, albo świetnie w bramce spisywała się Anna Napierała. W 17. minucie wszystko jednak wyjaśniła kapitan Ala Zając, pokonując mierzonym strzałem Zuzannę Nikisz. Zaraz po przerwie było już 3:0. Ponownie trafiła Zając, tym razem bramkarka z Warszawy prawie obroniła, lecz piłka nabrała dziwnej rotacji i wpadła jednak do siatki.

UW nie miało nic do stracenia i rzuciło się do ataków. Świetnie broniła Napierała i UAM kontrował. Więcej goli jednak nie padło.