Hannover 96 triumfuje w historycznych derbach Dolnej Saksonii
Ligi Świat

Pierwsze w historii Niedersachsen-Derby pomiędzy kobiecymi zespołami rozstrzygnięte. Hannover 96 pokonał Eintracht Braunschweig 4-3 i umocnił się na czele tabeli w Oberlidze Niedersachsen Ost (4 liga).

Cieniem na meczu położyła się decyzja władz klubu, które ze względów bezpieczeństwa przeznaczyły jedynie 100 biletów i rozprowadziły je wśród rodzin i bliskich znajomych zawodniczek. Ogromna szkoda, bo zainteresowanie było ogromne i można się naprawdę było szarpnąć na ochronę i rozegrać mecz na Eilenriede. Budżet by nie ucierpiał. A graniczyło wręcz z pewnością, że 700-800 osób by przyszło. Dodatkowo po rozmowach z policją sam mecz został przeniesiony z niedzieli na sobotę, godzinę 13 by termin pokrywał się z domowym meczem seniorów Eintrachtu z Uerdingen. Patrząc na historię nienawiści między Hannoverem a Braunschweigiem trudno się jednak dziwić takim środkom ostrożności.

Klub na szczęście przeprowadził relację video na swoim instagramowym profilu, a także facebooku.

Ciśnienie na spotkanie było ogromne po obu stronach. Większość dziewczyn z H96 regularnie chodzi na mecze męskiej sekcji stojąc na Nordkurve wiec tłumaczyć im czym jest ta rywalizacja nie było trzeba. Doping był całkiem, całkiem. Sympatycy naszych zawodniczek nie oszczędzali gardeł. Choć niektórych tekstów nie warto przytaczać…

Wynik otworzyła Saskia Tietz, która po świetnym dośrodkowaniu Julii Dose głową umieściła piłkę w siatce. A przypomnę, że Saskia to najniższa zawodniczka w H96. Na 2-0 podwyższyła niezawodna Aileen Osterwold. Eintracht wprawdzie strzelił bramkę kontaktową wykorzystując nieporozumienie naszych obrończyń, ale dosłownie chwilę później odpowiedziała nasza najlepsza snajperka Anna-Lena Füllkrug, młodsza siostra Niclasa wygrywając pojedynek sam na sam z bramkarką Eintrachtu.

Mylił się kto pomyślał w przerwie, że mecz jest rozstrzygnięty. Lyn Meyer z Eintrachtu skompletowała hattricka dokładając do bramki z pierwszej połowy gole w 54 i 59 minucie. Ogromna konsternacja w obozie gospodarzy, a tak sfrustrowanego duetu trenerskiego H96 dawno nie widziałem. W międzyczasie kibice Eintrachtu otrzymali info o wyniku swoich seniorów i kolejnej ligowej porażce. Jeden z nich skwitował to: ”powinni przyjść na mecz kobiet i zobaczyć jak się powinno walczyć”.

Po wyrównaniu zaczęła się nieczysta gra, sporo pojedynków w środku pola, dużo fauli i przerw w grze. Ale to Hannover zyskiwał z minuty na minutę kontrolę i naciskał na rywalki bardzo mocno. Eintracht miał kilka okazji, ale Katarina Mattus świetnie interweniowała. W doliczonym czasie gry sędzia najpierw podyktowała rzut wolny dla die Roten na linii pola karnego, ale po konsultacji z liniową wskazała na wapno. Naturalnie zaczęły się protesty gości, ale na nic się zdały. Do piłki podeszła naturalnie Anna-Lena i pewnie strzeliła gola mocnym mierzonym strzałem przy słupku. Sędzia doliczyła aż 6 minut, ale wynik się już nie zmienił. Historyczne zwycięstwo stało się faktem!

Trener Gansenheiner miał wieczorem dodatkowe powody do radości, jako że jest on zapalonym kibicem Borussii Dortmund.

Hannover 96 liderem, w tym roku zostały dziewczynom już tylko dwa ligowe spotkania (oba w listopadzie), a potem przerwa aż do marca i decydująca walka o awans.

Powiedzieli po meczu:

Saskia Tietz, H96: ”Cieszę się bardzo, że w tak ważnym meczu strzeliłam pierwszego gola. To dodało mi i całej drużynie pewności siebie.”

Jessica Arend, kapitan H96: ”To było zasłużone zwycięstwo przeciwko rywalowi, który trzy gole strzelił tylko dzięki naszej niechlujności.”

Julia Dose, H96: ”Mecz był bardzo emocjonujący. Na początku szło bardzo dobrze, ale w drugiej połowie przez sporą liczbę przerw w grze nie mogłyśmy złapać swojego rytmu. Na szczęście udało nam się wygrać i pozostałyśmy na pierwszym miejscu w tabeli.”

Katja Witthof, trenerka Eintrachtu: ”To niesportowe tak gwizdać w takim meczu!”