Nowy szkoleniowiec Wandy
Ekstraliga futsalu Futsal kobiet Polska

W nadchodzącym futsalowym sezonie trenerem ekstraligowej Wandy Słomniczanki Słomniki będzie Krzysztof Kusia.

To bardzo doświadczony szkoleniowiec i futsalista. W swojej zawodniczej karierze reprezentował barwy takich klubów jak: Goldenmajer Kraków, Baustal Kraków, Kupczyk Kraków, Clearex Chorzów, Wisła Krakbet Kraków. Podczas swojej kariery zdobył pięciokrotnie mistrzostwo, tyleż samo razy Puchar Polski, trzykrotnie Superpuchar Polski. Sto czterdzieści bramek na parkietach Futsal Ekstraklasy daje mu na chwilę 18. miejsce w klasyfikacji najlepszych strzelców w historii rozgrywek. Oczywiście zagrał w futsalowej Lidze Mistrzów oraz reprezentacji Polski. Swoją zawodniczą karierę zakończył w 2014 roku.

W swoim debiutanckim trenerskim sezonie jako pierwszy szkoleniowiec zdobył z Wisłą Krakbet Kraków mistrzostwo Polski, w sezonie 2016/2017 wraz z Solnym Miastem Wieliczka wygrał Pierwszą Ligę i awansował do Ekstraklasy. Przez rok był również członkiem sztabu szkoleniowego i asystentem Miłosza Kocota w LEX Kancelarii Słomniki.

To jednak nie będzie debiut Kusi w kobiecym futbolu. Już w ubiegłym sezonie wspierał Wandę w treningach, a od sierpnia pracuje z piłkarkami Wisły Brzeźnica.