Medyk znów wygrywa i wskakuje na drugie miejsce w tabeli

Medyk, choć nie porywa, to wygrywa. Trzecie z rzędu zwycięstwo i wpadka Czarnych w Białej pozwoliły odzyskać podopiecznym Romana Jaszczaka drugie miejsce w tabeli.

Dzisiejsze zwycięstwo 3:0 ze SMS-em przyszło ekipie z Konina z wielkim trudem. Pierwsza połowa obyła się bez bramek, nie zobaczyliśmy wiele okazji bramkowych. Defensywa SMS-u świetnie ‘trzymała się w ryzach’ i nie dała się pokonać do przerwy. Świetną okazję miał Kopińska, lecz nie potrafiła celnie uderzyć. Z drugiej strony świetnie broniła Sowalska, znakomicie broniąc próby Filipczak i Jedlińskiej. Inaczej już było w drugiej części spotkania.

Wprowadzenie na boisko Natalii Pakulskiej i przesunięcie do przodu Nikol Kaletki przyniosło skutek. Po faulu na byłej piłkarce Czarnych, w 53. minucie Natalia Chudzik wykorzysła jedenastkę, wyprowadzając swój zespół na prowadzenie. Trzynaście minut później świetną okazję miały po dwójkową akcji Kopińska i Kaletka. Piłkę przed siebie sparowała Kinga Ptaszek, a Natalia Chudzik ustrzeliła dublet. Było blisko hattricka, lecz w 81. minucie lot piłki zmieniła jeszcze Olga Zubchyk, zdobywając samobójczą bramkę.

• Natalia Chudzik (Medyk) (66%, 38 Votes)