Podsumowanie 20. kolejki szwedzkiej Damallsvenskan
Publicystyka Świat

dam

Czas na podsumowanie 20. kolejki sezonu 2018 w Damallsvenskan

Najlepszy mecz: Kristianstad 4-2 Limhamn Bunkeflo. Gdy po niespełna sześciu minutach przyjezdne prowadziły różnicą dwóch goli, status Areny Kristianstad jako wciąż niezdobytej przez nikogo twierdzy wydawał się zagrożony. Podopieczne Elisabet Gunnarsdottir pokazały jednak, że żadne straty im nie straszne i pod przywództwem znajdującej się w życiowej formie Alice Nilsson oraz fenomenalnego, nigeryjskiego duetu Chikwelu – Chukwudi błyskawicznie rzuciły się w pogoń za lokalnym rywalem. Efekt? Wystarczy zerknąć do rubryki z wynikami.

Najładniejszy gol: Ogonna Chukwudi (Kristianstad). Zakończona pełnym sukcesem pogoń Kristianstad za korzystnym wynikiem rozpoczęła się właśnie od niej. Z własnej połowy futbolówkę wybijała Josefine Rybrink, a reprezentantka Nigerii zaprezentowała nam klasyczny one woman show. Tak, Emma Lind nie była idealnie ustawiona, ale wynikało to głównie z tego, że absolutnie nie spodziewała się takiego strzału w wykonaniu Chukwudi. A to – jak się miało po chwili okazać – było bardzo dużym niedopatrzeniem ze strony golkiperki z Malmö.

Najlepsza piłkarka: Caroline Seger (Rosengård). Cała jedenastka Rosengård zagrała w niedzielę tak, że ręce same składały się do oklasków, ale to właśnie kapitanka reprezentacji Szwecji była centralnym punktem tej perfekcyjnie funkcjonującej maszyny. Na listę strzelców Seger tym razem się nie wpisała, bezpośrednią asystę też zanotowała tylko jedną, ale każdy, kto widział wczorajszy mecz zgodzi się, że obok występu w Viborgu był to najlepszy w tym roku występ doświadczonej, 33-letniej pomocniczki. Na tydzień przed meczem o wszystko jest to z pewnością całkiem niezła wiadomość dla wszystkich sympatyków futbolu w Malmö i okolicach.