Hit dla Górniczek

Ósma kolejka Ekstraligi zwieńczona została meczem na szczycie tabeli – Górnik podejmował Medyka Konin.

Pierwsze minuty to ‘badanie terenu’ przez oba zespoły. Nikomu się nie spieszyło. Świetną okazję miała już po rzucie rożnym Sylwia Matysik, ale minęła się z piłką lecącą wzdłuż linii bramkowej. Optyczną przewagę miały gospodynie, czym przełamały impas. W 31. minucie to właśnie Matysik otworzyła wynik spotkania, pokonując Sowalską. Nie minęła chwila, a świetnie urwała się Kamczyk, ‘poprawiła’ sobie piłkę i podwyższa na 2:0. Medyk nie mógł się odnaleźć, lecz więcej nie stracił goli w pierwszej połowie. – Takie bramki cieszą podwójnie – mówiła liderka klasyfikacji strzelczyń Ewelina Kamczyk o swoim siedemnastym golu w sezonie.

W przerwie solidną burę musiały dostać od trenera Jaszczaka zawodniczki gości, bo to one po przerwie zaczęły grać w piłkę. Po kilku groźnych okazjach Górniczek, w tym świetnej próbie Grabowskiej to Medyk przeważał. Już w 53. minucie świetnie wyrwała się Nikol Kaletka, a doskonałą okazję zmarnowała Dominika Kopińska. Już parę minut później po złym wybiciu jednej z zawodniczek gospodyń, prezent wykorzystała Natalia Pakulska, strzelając kontaktowego gola. Koninianki nie odpuszczały i szukały swoich szans, a Górnik uporczywie się bronił. Z marazmu wybudziła go Grabowska. W 80. minucie strzałem po długim rogu trafiła na 3:1. Gospodynie ‘poczuły krew’ i uporczywie próbowały podwyższyć. Nie obyło się jednak bez groźnych kontr Medyka. Poskutkowało to tylko jednym golem z karnego kapitan Natalii Chudzik.

Hit nie zawiódł. Górnik dalej pozostaje liderem, a Medyka po zwycięstwie w Łodzi wyprzedziły Czarne.