Medyk pewnie wygrał w Żywcu

Medyk po zwycięstwie z Jagiellonkami przyjechał do Żywca po gładkie i przyjemne zwycięstwo. W sobotę tak jednak nie było. Mitech postawił się faworytowi, choć zdołał strzelić tylko gola.

W 7. minucie prowadzenie objęła drużyna z Konina, bo piłkę do siatki Komosy wpakowała Nikol Kaletka. Gospodynie się jednak nie poddawały, dzielnie atakowały i miały swoje okazje bramkowe. Przyniosło to skutek w 23. minucie, kiedy to strzał Liskovej zablokowała obrona Medyka, do piłki dopadła Patrycja Biegun i fenomenalnym strzałem z dystansu wpakowała piłkę w samo okienko bramki przyjezdnych. Ekipa z Żywca dalej próbowała zaskoczyć, jeszcze przed przerwą doskonałą okazję miała Katarzyna Wnuk. Do przerwy więcej bramek jednak nie padło.

Medyk ruszył w drugiej połowie do ataku. W 48. minucie po dośrodkowaniu z lewej strony perfekcyjnie uderzyła z główki Natalia Chudzik. Chwile później świetnie futbolówkę nad poprzeczką przeniosła Komosa. Medyk stwarzał sobie co raz więcej okazji. Poskutkowało to kolejną bramką, którą zdobyła Gabiji Gedgaudaite. To nie był koniec. Dziesięć minut później Aleksandra Komosa obroniła jedenastkę bitą przez Natalię Chudzik. Poprawiła za to chwilę później z rzutu wolnego Dominika Kopińska, ustalając wynik spotkania na 1:4.

MVP TKF :

• Natalia Chudzik (Medyk) (39%, 29 Votes)
  • Nikol Kaletka (Medyk) (35%, 26 Votes)
  • Aleksandra Komosa (Mitech) (26%, 19 Votes)

Total Voters: 74

Głosujemy do godziny 19:00

7. kolejka Ekstraligi
22.09.2018, Żywiec
TS Mitech Żywiec vs Medyk Konin 1:4 (1:1)
Patrycja Biegun 23′ – Nikol Kaletka 7′, Natalia Chudzik 48′, Gabija Gedgaudaite 55′, Dominika Kopińska 68′

W 66. minucie Komosa obroniła strzał Chudzik z rzutu karnego

TS MITECH : Komosa – Gruszka, Zeman (83′ Seńkow), Rżany, Biegun, Zdechovanova, Prokop (76′ Warunek), Liskova (62′ Stopka), Smidova (62′ Sykorova), Wnuk, Matyja (80′ Smaza)

MEDYK : Sowalska – Olejniczak, Sałata, Kovtun, Lukas, Zając, Gedgaudaite, Pakulska, Chudzik, Kaletka, Kopińska