Czarne zbiły Olimpijki

Bardzo wysokim zwycięstwem zakończyło się spotkanie Czarnych Sosnowiec z Olimpią Szczecin.

Podopieczne Grzegorza Majewskiego nie dały szans przyjezdnym. Już po paru sekundach Dżesika Jaszek otworzyła wynik spotkania. Olimpia się dzielnie trzymała, ale tylko do 27. minuty. Dokładnie wtedy Martyna Wiankowska pokonała Joannę Pastusiak, przedłużając świetną prostopadłą wrzutkę Patricii Hmirovej. Czarne dalej atakowały, miały swoje okazje, lecz więcej bramek do przerwy nie padło.

Działo się więcej po przerwie. Tuż po zmianie stron daje o sobie znać Marta Cichosz, która otrzymała podanie z rzutu wolnego od Hmirovei i popisała się pięknym strzałem zza pola karnego w długi róg bramki Olimpii. Czarne wrzuciły trzeci bieg i cztery minuty później było już 4:0, a dublet ustrzeliła Dżesika Jaszek. Zaledwie paręnaście sekund później na listę strzelczyń wpisała się Patrycja Matla. W końcówce spotkania do swoich dwóch asyst strzelecki dublet dołożyła Hmirova. Najpierw w 73. minucie wykorzystała świetne zagranie Fischerovej, a w 88. minucie po pięknej akcji całego zespołu było już 7:0. W samej końcówce doliczonego czasu gry Olimpia wykorzystała błąd defensywy Czarnych i honorowego gola zdobyła Natalia Hryb.

Warto podkreślić, że na sobotnim meczu po raz kolejny zarząd, sztab szkoleniowy i zawodniczki przeprowadzili kolejną charytatywną zbiórkę. Tym razem akcja została przeprowadzona na leczenie trzyletniej Gabrysi Jackowskiej.

• Patricia Hmirova (Czarni) (64%, 39 Votes)
  • Dżesika Jaszek (Czarni) (28%, 17 Votes)