Wałbrzych wrócił na zwycięską ścieżkę

Po przegranej tydzień temu w Wałbrzychu wszyscy pragnęli tylko jednego – wrócic na zwycięzcą ścieżkę. To udało się w sobotę, choć nie bez problemów.

Dziewczyny z Białej Podlaskiej postawiły bardzo trudne warunki gospodyniom. Przez większą część pierwszej połowy gra toczyła się w środku pola. Sporadycznie atakować próbował PWSZ, lecz uderzenia Kuciewicz i Dereń minęły tylko bramkę Snopczyńskiej.

W końcu wyleczyła się Natalia Piątek i dostała szansę debiutu. To ona pierwsza wybiegała piłkę z siatki. Doskonałe prostopadłe podanie z głębi pola dostała Klaudia Lefeld i wykorzystała okazję. Wałbrzych z ruszył do odrabiana strat. Długo robił to bardzo bezradnie, marnując okazje. Marazm przełamała Klaudia Miłek. W 69. minucie uderzyła z rzutu wolnego wprost w samo okienko bramki Snopczyńskiej, która była bezradna.

Miejscowe piłkarki ‚poczuły krew’ i dalej przeważały. W 80. minucie szarżująca Dereń, padła rażona faulem w polu karnym gospodyń. Do jedenastki podeszła Mesjasz … i strzeliła lekko i czytelnie. Bramkarka z Białej Podlaskiej odbiła tylko piłkę przed siebie, a czujnością wykazała się Katarzyna Rozmus, strzelając zwycięskiego gola. Trafienie do siatki uczciła efektowną cieszynką.

Gospodynie nie przestawały atakować. Jeszcze przed końcem spotkania swoją okazję miała Szewczuk, lecz piłka przeszła minimalnie obok lewego słupka. W samej końcówce na niemal na pustą bramkę z dużej odległości lobowała Karolina Ostrowska. Niestety bez skutku.

dużo zdjęć z tego spotkania znajdziecie na portalu walbrzych.dlawas.info


MVP TKF :

  • Klaudia Miłek (AZS PWSZ) (43%, 22 Votes)
  • Dominika Dereń (AZS PWSZ) (31%, 16 Votes)
  • Dominika Gąsieniec (AZS PSW) (25%, 13 Votes)

Total Voters: 51

Głosujemy do godziny 23:59


6. kolejka Ekstraligi
15.08.2018, Wałbrzych
AZS PWSZ Wałbrzych vs AZS PSW Biała Podlaska 2:1 (0:0)

Miłek 69′ , Rozmus 81′ – Lefeld 57′

W 81′ Małgorzata Mesjasz nie wykorzystała karnego (Snopczyńska obroniła)

AZS PWSZ: Piątek – Ostrowska, Mesjasz, Zawadzka, Szewczuk – Dereń, Rędzia (88′ Kędzierska), Kuciewicz, Zając (77 Rozmus), Rapacka (66′ Głąb) – Miłek (90′ Głowacka)

AZS PSW: Snopczyńska – Sosnowska, Edel, Bosak, Michalska (90′ Niedbała) – Płoska (68′ Mikołajczak), Karplyuk (75′ Wołos), Gąsieniec (80′ Stasikowska), Cieśla, Lefeld – Dranouskaya.

Pokaż znajomym:
error

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.