Publicystyka Serie A Świat

Koniec sporu we Włoszech?

Serie A

FIGC (Włoski Związek PN) ogłosiło dziś kalendarz kobiecych rozgrywek w nadchodzącym sezonie. Tym samym wydaje się, iż chwilowo zakończony został spór o zarząd nad kobiecym futbolem w Italii. Przypomnijmy, iż dotychczas rozgrywki odbywały się pod auspicjami LND (liga zarządzająca amatorskim futbolem), zaś kluby i piłkarki Serie A i Serie B postulowały o przeniesienie rozgrywek pod skrzydła FIGC, argumentując postępującą profesjonalizacją tej dyscypliny.

Klubowi prawnicy oraz specjalny wysłannik FIGC Roberto Fabriccini widać dopięli swego i po orzeczeniu sądu administracyjnego, począwszy od tego sezonu kobieca liga i krajowy puchar dołączają do męskich rozgrywek na profesjonalnym gruncie firmowanym przez FIGC. Niestety do końca sporu jeszcze daleko, jako że prezydent LND Cosimo Sibilia (polityk, członek Izby Deputowanych parlamentu) zapowiedział odwołanie się do sądu wyższej instancji a nawet do Zgromadzenia Narodowego jeśli zajdzie potrzeba – w celu sprowadzenia kobiecej piłki na powrót w szeregi dyscpliny amatorskiej. 

Za głównych autorów sukcesu porozumienia sportowców i działaczy uważa się Katię Serra i Damiano Tomassi’ego.

Wcześniej, z powodu sporu przesunięto datę meczu o Superpuchar Włoch. Wedle dzisiejszych informacji mecz odbędzie się 13 października o 20.30 na stadionie „Alberto Picco” w La Spezia. Rozgrywki Serie A ruszą zaś 22 września i potrwają do 20 kwietnia (24 kwietnia w przypadku kolidujacych meczy Ligi Mistrzyń). Rundy eliminacyjne Pucharu Włoch wystartują 16 września, a finał zaplanowano na 27 kwietnia.

Terminarz rozgrywek Serie A

foto. FIGC

Rob Mikalski

0 0 votes
Article Rating

Skomentuj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
error: Content is protected !!
%d bloggers like this: