#futsal : Próba generalna oblana. Ukraina za silna
Futsal kobiet Reprezentacja Polski w futsalu kobiet Reprezentacje

Niestety w próbie generalnej przed Mistrzostwami Europy nasza futsalowa kadra przegrała z Ukrainą 2:5.

Nie ważna dziś była wygrana, tylko przećwiczenie wszystkich aspektów taktycznych z bardzo silnym przeciwnikiem. Wszystko rozpoczęło się dla nas idealnie, bo w 11. minucie Sandra Lichtenstein wyprowadziła nas na prowadzenie. Jeszcze przed przerwą Julia Dudarchuk zdobyła jednak trzy gole z przedłużonych rzutów karnych i było 1:3.

Tuż po wznowieniu gry Julia Basta zmniejszyła rozmiary porażki do 2:3 … i wydawało się, że zaczynamy łapać oddech. Klaudia Ciupa pechowo jednak wbiła sobie samobója. Wynik ustaliła Julia Titova, trafiając na 5:2. Biorąc pod uwagę braki w naszej kadrze, to był bardzo dobry mecz w naszym wykonaniu.

Dziś powinniśmy poznać oficjalną dwunastoosobową kadrę na turniej eliminacji Mistrzostw Europy. Obędzie się on w dniach od 11 do 16 września, a oprócz gospodyń zagramy tam z Włoszkami i Rumunkami. Areną zmagań będzie hala Pabellón Europa pod Madrytem.