Na sam koniec .. nowy początek
Kadra A Mundial Reprezentacje Świat

To był bardzo dobry mecz Polek na koniec eliminacji Mistrzostw Świata. Bezbramkowy remis ze Szwajcarią daje dużą nadzieję, a Helwetkom zabrał bezpośredni awans na Mundial.

W końcu zobaczyliśmy całkiem inną kadrę. Mieliśmy momentami dużą przewagę. Biało-czerwone miały zdecydowanie więcej klarownych okazji, po których można czuć spory niedosyt. Przetrzebiona kontuzjami obrona zdała bardzo ważny egzamin. Najklarowniejsze okazje na gole miała Dominika Grabowska. Jeszcze w pierwszej połowie trafiła tuż obok pustej bramki Helwetek, w drugiej połowie mimo świetnych okazji nic nie wpadło.

Remis ten i zwycięstwo Szkotek w Szkodrze (2:1) sprawia, że to one awansowały bezpośrednio na francuski turniej. Szwajcarki muszą bić się w dwuetapowych barażach o jedno miejsce z Holandią, Belgią i Walią.

Polki w październiku zagrają dwa spotkania towarzyskie. Najpierw zagramy w Ostródzie z Irlandią, a potem w Tallinie z Estonią.

Mielec FKS – Mielec 04/09/2018 – 17: 00