Czwórka zgodnie z planem

Górnik wrócił na własny stadion i przywitał swoich kibiców gładką wygraną 4:0 z Jagiellonkami.

Mistrz Polski zaczął od szturmu bramki Karoliny Klabis, ta w sobotę wyczyniała cuda między słupkami. – W pewnym momencie przestałem nawet liczyć słupki i poprzeczki, bo tyle razy je obijaliśmy – powiedział w wywiadzie dla Kuriera Lubelskiego trener Piotr Mazurkiewicz.

W końcu w 32. minucie po dośrodkowaniu Kamczyk z wolnego trafiła Emilia Zdunek. Mocniejsze bicie serca u zgromadzonych wywołała jednak kontuzja zawodniczki gospodyń Any Jelencić. Ta po świetnym podaniu od Górnickiej zderzyła się w sytuacji sam na sam z Klabis. Zawodniczka niefortunnie upadła i długo nie podnosiła się z boiska. Wyglądało to bardzo groźnie, lecz okazało się, że to nic poważnego.

Po zmianie stron obraz gry nie wiele się zmienił. Dobrą robotę wykonywało trio Grabowska – Matysik – Grzywińska. Gabriela trafiła w 54. minucie na 2:0 oraz miała szansę na kolejne gole. Te jednak w końcówce spotkania dołożyły Ewelina Kamczyk i Sylwia Matysik.


MVP TKF :

  • Karolina Klabis (UJ) (37%, 23 Votes)
  • Sylwia Matysik (Górnik) (34%, 21 Votes)
  • Gabriela Grzywińska (Górnik) (29%, 18 Votes)

Total Voters: 62

Głosujemy do godziny 16:00


4. kolejka Ekstraligi
25.08.2018, Łęczna
GKS Górnik Łęczna vs AZS UJ Kraków 4:0 (1:0)

Emilia Zdunek 32′, Gabriela Grzywińska 54′, Ewelina Kamczyk 80′, Sylwia Matysik 87′

GKS: Palińska – Jelencić (46’ Zawistowska), Górnicka, Grec (69’ Jędrzejewicz), Dyguś (81’ Sikora), Kamczyk, Grzywińska, Matysik, Grabowska (75’ Materek), Balcerzak, Zdunek

AZS UJ : Klabis – Woźniak, Wilk, Tracz, Konopka (75′ Ładocha), Kubaszek, Dul (58′ Wróbel), Wójcik (58′ Bartosiewicz), Sitarz, Nieciąg, Maziarz (70′ Bryzek)

One Reply to “Czwórka zgodnie z planem”

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.